Rukometaši Spartaka nadigrali Sivac

Sub, 09.03.2024 - 09:57 -- dejan.vukovic

Spartak – Sivac 36:22 (18:9)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Marković Dejan i Dobrijević Tadej. Sedmerci: Spartak 6/3, Sivac 1/1. Isključenja: Spartak 6 min., Inđija 6 min.

Spartak: Miskin 2, Ivić 1, Marić 1, Kuburović 2, Laković 12, Lisov, Spremo 1, Cmiljanović 3, Radojičić 1, Bukvić D. 2, Milinković 4, Spasić 2, Kolarić 2, Ćosić 3, Vojvodić, Maksimović.

Sivac 69: Šljukić, Bosančić, Beslać 3,Rajić 1, Vemić 3, Kuprešanin, Delibašić 3, Boškov 1, Zeljko, Dubaić 1, Predojević 2, Pušonja, Čabai 3, Regojević, Vlaović, Kočić 5.

Rukometaši Spartaka ostvarili su ubedljivu pobedu u utakmici 18. kola Super B rukometnme lige Srbije. Subotičani su pred svojom publikom savladali Sivac sa 36:22. Interesantan je podatak da su se svi domaći igrači osim tri golmana upisali u listu strelaca.

Kontrolisali su domaći utakmicu i rezultat od samog početka susreta. Golom Ćosića stigli su do prednosti od četiri gola već u osmom minute susreta, 6:2. Prišli su gosti na dva gola posle pogotka Čabai, međutim Spartak je uzvratio te golom Miskina vratio osetniju prednost, 10:5. U poslednjih devet minuta prvog poluvremena domaćini prave seriju od 6:1 te su ekipe na odmor otišle sa rezultatom 18:9 u korist Spartaka.

Nastavak utakmice počinje golom raspoloženog Lakovića, najefikasnijeg strelca utakmice, za dvocifrenu prednost Spartaka, 19:9. Nisu gosti imali rešenja da ugroze sigurno vodstvo protivnika. Deset minuta pre kraja susreta Cmiljanović šalje loptu u mrežu za vodstvo Spartaka od 30:15. što je negovestilo konačnog pobednika susreta. Subotičani su meč rutinski priveli kraju za konačnih 36:22.