Pon, 19.02.2024 - 22:02 -- dejan.vukovic

Hercegovac - Spartak 20:29 (9:19)

Hercegovac: Ivić 2, Kragulj, Čuport 3, Stanojev, Nešović 1, Doder 3, Soldo, Janjić, Miljuš, KOmad 2, Mačkić 1, Vučković 5, Brdar 3, Aćimović

Spartak: Miskin, Marić, Kuburović 2, Laković 4, Lisov, Spremo 3, Bukvić Aleksa 1, Cmiljanović, Radojčin, Bukvić D. 5, Milinković 4, Spasić 4, Kolarić 2, Ćosić 4, Vojvodić, Maksimović.

Rukometaši Spartaka zabeležili su ubedljivu pobedu u Gajdobri, savladavši Hercegovac sa 29:20 u 15. kolu Super B rukometne lige Srbije. Nametnuli su subotičani visok ritam od samog početka susreta i već posle 30 minuta imali dvocifrenu porednost koju su u nastavku susreta uspešno održavali.

Poveo je Spartak sa 3:0 u 4. minutu sa dva uzastopna gola Dimitrija Bukvića. Domaćini prekidaju niz ali samo na kratko jer je već u 13. minutu prednost subotičana iznosila šest golova, 2:8. Brdar je smanjio vodstvo Spartaka na 5:9 u 15. minutu. Nastavili su rukometaši Spartaka sa sigurnom igrom, golom Spreme u 26. minutu poveli su sa 16:8. Prvo poluvreme završeno je vodstvom Spartaka od 19:9.

U prvih šest minuta nastavka susreta Spartak je postigao dva gola uz realizatore Milinkovića i Kolarića za vodstvo od 21:9. Stečenu prednost subotičani su uspešno održavali udo kraja utakmice ne dozvolivši da utakmica uđe u rezultatsku neizvesnost. Deset minuta pre kraja susreta na semaforu je stajalo 15:25. Na kraju ubedljiva pobeda Spartaka od 29:20.