Cvijetin Milaković
U Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici, Aleksandar Toković je sa gostima i prijateljima obeležio 40 godina pesme "Ljudi, budimo ljudi" i serije koncerata u Beogradu, Somboru, Novom Sadu, Bačkoj Topoli, Kanjiži, Bajmoku, Subotici, Crvenki...
Učeći i radeći, uglavnom sa mladim ljudima, Toković je uspevao da svih ovih godina zadrži mladalački duh, svežinu i ljubav, komponujući, stvarajući i pevajući - živeći za muziku (nikada od muzike), posećujući prijatelje i gradove, pevajući pesme, od Opatije do Ohrida, od Korčule do Kladova.
Koncert je podržan od Grada Subotice - Sekretarijata za kulturu a sva prikupljena sredstva biće, preko Fondacije Budi human, upućena za Leona, Lea i Jasminu.
U Dečjem pozorištu Subotica održan je koncert povodom 65 godina drugovanja sa frulom Cvijetina Milakovića.
Pred subotičkom publikom nastupali su Cvijetin i njegovi gosti, frulaši iz cele Srbije: Škola frule Dragiše Antića iz Novog Sada, Škola frule "Mokranjac" iz Beograda, Veljko Petronijević, dr Dalibor Todorović i mnogi drugi, uz pratnju narodnog orkestra harmonikaša Radovana Marića iz Bačke Topole.
Voditelj programa bio je Sava Samardžić
Ideje ankete je da pokuša mapirati razmišljanja sugrađana o sukobu u Ukrajini u ovom vremenu i ukaže na mnoštvo različitih stavova dobijenih "sagledavanjem" nesretnog događaja iz raznih izvora (dez)informacija.
Anketa je započeta kao anonimna, s time da se mnogi nisu libili da daju svoje podatke i da budu potpisani, 13.02. i do sada anketirano 46 osobe, uglavnom starijih Subotičana, sa izuzetkom dama, dok je 23 je dalo svoje mišljenje u prilozima do 23 II 2023. 15.00.
Dopuna za 23. februara. Anketa je ZATVORENA danas sa ukupno 46 ispitanika.
Rezultati ankete se mogu videti u priloženoj tabeli s time da u jednoj izjavi ima dve vrste ocena, pa se brojke ne slažu sa brojem izjava.
... detaljnijeNoć muzeja u Art bioskopu Lifka obeležena je programom "FILMUPOIZ" - film, muzika, poezija, izložba.
Program je počeo otvaranjem izložbe "Život i rad Aleksandra Lifke" (panoi na štafelajima).
U muzičko-poetskom delu programa nastupali su učesnici iz udruženja: "SKOR", SKC "Sveti Sava", "Dalmacija", "Slepi i slabovidi", Zavičajni klub " Sloga", potom Jasna Vasić i VIS "Veselice", Bunjevačka matica, kao i učenici muzičke škole, politehničke škole i gimnazije.
*
PROGRAM ZA NOĆ MUZEJA LIFKA 14.05.
- 18h – otvaranje izložbe
- 18:15h – muzičko – poetski program
Muzičke tačke
- Sandra Pejatović - harmonika, III SMŠ (E....
U gradskoj većnici tradicionalno održan festival ljubavi i vina u organizaciji AKUD SuLola.
Nastupali su:
- Gordanov bluz geto, Subotica
- Učesnici 1. razreda Niže muzičke škole Subotica
- Grupa Todorrica
- Stiški kvartet, Stična (Slovenija)
- Robert Đivanović, flamenko gitarista i Antonija Piuković flamenko pevačica, Subotica
- Vivien Kurtović, Sombor
- Svetlana Mitrović, Sremska Mitrovica
- Lena Hrvojević, N. Sad
- Ivan Lešćešen, Kula
- Marko Križanović, Subotica
- Aleksandar Toković i Jasna Vasić;
- Hor FEMINA VOX
Ljeposava Malbaša, sopran, Novi Sad
Branimir Ljubojević, tenor, Novi Sad
Gosti večeri bili su Vlada i Bajka Beograd.
photo: Igor Preradović
U Dečjem pozorišu održan je 20. Festival ljubavi i vinu, pred oko šezdesetak gostiju koliko je moglo da stane uz mere opreza zbog pandemije.
Prisutni nisu zažalili jer su muzičari dali sve od sebe i oduševili prisutne. A naročito kada je organizator i jedan od osnivača festivala, Aleksandar Toković, pri odbrojavanju prvih deset festivala najavio specijalnog gosta večeri Franu Lasića, poznatog glumca i pevač iz ExYu.
Intro festivalu, kao i pratnju nekim muzičarima, obezbedio je Gordanov Blues Ghetto, sa numerama koje so dovele do toga da su prisutni ljubitelji ovog žanra dugim aplauzom tražili još!
U prilozima
... detaljnijePROSLAVA STOGODIŠNJICE PROBOJA SOLUNSKOG FRONTA I STOGODIŠNJICA UDRUŽENJA RVMI SBIJE U SUBOTICI
NA SKUPŠTINU UDRUŽENJA RVMI U SUBOTICU DOŠLI MNOGI GOSTI IZ SRBIJE
Svečana skupština Udruženja ratnih, vojnih i mirnodopskih invalida Srbije - gradski odbor Subotica započela je u dopodnevnim časovima u velikoj sali Nove opštine Subotica na adresi na Trgu Lazara Nešića 1, gde su stigli brojni gosti iz svih regija Republike Srbije, a značaj ove proslave uveličali su mnogi ratni, vojni i mirnodopski invalidi iz Subotice i Severnobačkog okruga AP Vojvodine. Odmah nakon izbora novog rukovodstva priređen je kulturno- zabavni progam, a učestovali su pevačke grupe Veselice i Subotičke frajle,...
detaljnijeSezona kulturnih dešavanja u centralnim gradskim mesnim zajednicama je u punom jeku."Književne večeri četrvrtkom" nastavljaju sa održavanjem poetskih večeri pa je gost jedne od njih bio i Ilija Klepić - Sanski, subotički stvaralac koji je prezentovao svoje književno delo.
Uz njega učesnik ove večeri bio je i Ratko Belić koji je pročitao nekoliko stihova svog mlađeg kolege po peru. Prvi put i u mesnoj zajednici "Centar I" održano je književno veče na kojoj se brojnoj publici predstavio somborski književnik i kritičar David Kecman - Dako, koji je istakao veliku povezanost sa našim gradom u kojem je često boravio kao urednik časopisa "Luče". Njegov prvi susret sa Suboticom obeležilo je kako je istakao, saznanje da u njemu postoji ulica koja se zove Pesnička, što po njemu izražava...
detaljnijeУ галерији Отвореног универзитета отворена је изложба о Сави Мркаљу, заборављеном или неупамћеном пиониру и реформатору српског народног слова и словесности.
Изложбу је отворио и присутне поздравио Милорад Курајица, испред домаћина, Завичајног удружења „Далмација“ из Суботице, а потом су се присутнима обратили Милорад Ђошић, испред Србског удружења „Ћирилица“ из Београда, те др Миланка Станкић. Отварање су Мркаљевим стиховима и музиком обогатили Стево Бардак и Цвијетин Милаковић.
Изложба је организована у оквиру обележавања Године Саве Мркаља и два јубилеја - 235 година од његовог рођења и 185 година смрти, а поводом Европске године културне баштине. Изложба садржи 30 паноа поређаних азбучним редом и прати Мркаљев живот и рад и утицај на развој српског језика,...
detaljnijeУ предивној атмосфери на Отвореном универзитету, 16. новембра, љета Господњег у 17 часова одржано је књижевно вече Весне Т.Томић.
У програму су учествовали – Весна Т. Томић, Зорица Д. Пелеш, Бранимир Вулић, Стеван Бардак и Цвијетин Милаковић.
Водитељ Милорад С. Кураица на почетку програма рече:
Американац Роберт Лесинг је написао: „Треба стално имати у виду да је заједнички непријатељ прво напао Србију и да је она крвљу натопила сваку стопу своје јуначке отаџбине. Када се буде писала историја овог рата, најславнији одељак те историје носиће назив: Србија.“
Због наведеног, а управо на стоту годишњицу од Великог рата, позвао је присутне да српским јунацима минутом ћутања одамо дужну почаст.
У славу српским јунацима!
Да се никад не заборави!...
detaljnije- 1 of 3
- ››