Ned, 25.02.2024 - 21:20 -- dejan.vukovic

ŽKK Spartak - Kraljevo 77:72 (18:30, 24:14, 15:18, 20:10)

Spartak: Orozović 28, Nikolić, Paći, Vidaković Hadnađ, Rejni 12, Romčević, Kalahan 13, Prokić 14, Čanović, Krnjajski, Gluhavičanin 10.

Kraljevo: Goveljić 20, Todorović, Brajković 9, Stevanović, Vasiljević 2, Emanuel 21, Janić, Pejčinović, Nestorov 9, Mehović, Tešić 8, Rajić 3.

Košarkašice Spartaka uspele su da poobede trećeplasiranu ekipu Kraljeva u okviru 16. kola Prve ženske lige Srbije sa 77:72 zahvaljujujći odličnoj igri u odbrani tokom većeg dela utakmice.

Puno bolje su gošće otvorile utakimcu, Koševima Tešićeve i trojkom Gobeljićeve imale su dvocifrenu prednost. Ubrzo su ubacile još dve trojke za prednost od 24:11. Prva četvrtina završena je vodstvom Kraljeva od 12 poena, 18:30. Spartak je u drugoj četvrtini zaigrao znatno bolje u odbrani i uz rasploženu Orozović u napadu počeli su da smanjuju razliku. Uspele su domaće da se primaknu na smo koš zaostatka na poluvremenu, 42:44.

Početkom treće deonice ponovo su gošće prve ušle u ritam i u 27. minutu stigle do prednosti od deset poena, 50:60. Spartak uzvraća preko Orozovićeve koja je bila izuzetnoi raspoložena u ovom susretu. Pred poslednjih deset minuta, domaće su ušle sa 5 poena zaostatka, 57:62. Ubrzo su košarkašice Spartaka uspele da preokrenu rezultat u svoju korist, pa je na semaforu u 34. minutu stajalo 65:64. U finišu utakmice trojkama Orozovićeve i Kalahan povećale su vodstvo na 4 poena, 71:67. Teško stečenu prednost uspešno su održavale do kraja utakmice i upisale 5 prvenstvenu pobedu.