Kadetkinje ŽKK Spartak osvojile 3. mesto na finalnom turniru Kvalitetne lige Vojvodine

Sre, 10.04.2024 - 21:18 -- dejan.vukovic

Kadetkinje ženskog košarkaškog kluba Spartak osvojile su treće mesto na finalnon turniru Kvalitetne lige Vojvodine koji je održan u Srbobranu.

Subotičanke su ligu završile na četvrtom mestu i time izborile plasman na Finalni turnir pored Novosadske ŽKA, Srbobrana i ekipe Železničar Star Basket. Finalni turnir održan je Srbobranu 8. i 9. aprila. Subotičanke su u polufinalu poražene od Novosadske ŽKA sa 83:49 da bi u borbi za treće mesto bile bolje od ekipe Železničar Star Basket pobedivši sa 67:58 (18:11,18:15,17:12,14:20). Nove kadetske prvakinje Vojvodine su Novosadska ŽKA koje su u finalnom susretu ubedljivo savladale Srbobran sa 83:49.

Kadetska ekipa Žkk Spartak igrala je u sastavu: Damjanović Hana, Gabrić Milena, Paći Danica, Milodanović Arijana, Tešanović Sofija, Marki Tanja, Vekonj Viola, Sabo Nina, Fekeč Nikolet, Stojanović Ines, Pongracz Petra, Forgo Andrea. Trener: Perović Dušan.