Plivači Spartaka ekipno treći na Zimskom kadetskom prvenstvu Srbije

Pon, 04.12.2023 - 21:03 -- dejan.vukovic

Od 1. do 3. decembra u Novom Sadu je u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano je Zimsko prvenstvo Srbije u plivanju za kadete. Na takmičenju je učestvovalo 170 plivača i plivačica iz 33 kluba Srbije. Kadeti Spartaka su ponovili rezultat sa Letnjeg kadetskog Prvenstva i zauzeli treće mesto.

Pojedinačni rezultati:

• Petra Botka, srebrna medalja na 200 kraul, bronzana medalja na 400 kraul,
  • Miša Novović je osvojila srebrnu medalju na 200m delfin,
  • Petra Novović, bronzana medalja na 800m kraul
  • Una Milošević, srebrna medalja na 200m prsno,
  • Lena Torbai, srebrna medalja na 100 delfin.

U kategoriji štafeta:

• ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Petra Novović, Una Milošević, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je srebrnu medalju,
  • mešovita štafeta u disciplini 4×50 kraul u sastavu Leon Hemi, Đorđe Peić Tukuljac, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je bronzanu medalju.

Ekipu su predvodili treneri Bojan Race i Vladan Konjević.

Pored kadetskog zimskog prvenstva plivači Spartaka su proteklog vikenda učestvovali i na Međunardnom plivačkom mitingu “Miklavž 2023” koji je održan 2. decembra u Ljubljani, glavnom gradu Slovenije u organizaciji Plivačkog kluba Olimpija.

Na ovom plivačkom mitingu za mlađe uzrasne kategorije učestvovalo je preko 200 takmičara iz Slovenije, Italije, Hrvatske i Srbije. Mlada ekipa Spartaka nastupila je sa ukupno 18 članova koji su osvojili 12 medalja.