Plivači Spartaka ekipno najbolji na Uskršnjem plivačkom mitingu

Pon, 22.04.2024 - 20:36 -- dejan.vukovic

U organizaciji plivačkog kluba Vojvodina na bazenu Slana Bara u Novom Sadu u subotu 20.aprila održan je tradicionalni, 25. Uskršnji međunarodni plivački miting na kojem je nastupilo 338 takmičara, iz 18 plivačkih klubova iz Srbije i Slovenije.

Plivački klub Spartak predstavljalo je 39 takmičara koji su osvojili 28 medalja u individualnoj konkurenciji i 2 medalje u konkurenciji štafeta. Po osvojenim medaljama zauzeli su prvo mesto u ekipnom plasmanu. Za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su Sara Stipić i Darko Rakić, dok je Nikolas Martin pobednik memorjalne trke u disciplini 100 m delfin.

• Luka Babijanović ,bronzana medalja na 100m mešovito i
  • Helena Rudinski, bronzana medalja na 50m prsno.

Osvajači medalja u konkurenciji štafeta, 8 x 50 kraul/mešano (4 dečaka i 4 devojčice):

Prva štafeta Spartaka, osvojila je zlatnu medalju, u sastavu: Vukašin Agović, Filip Horvat, Jelena Zelić, Lorena Šimić, Oleg Baćović, Darko Rakić, Luca Helena Kovač i Sara Stipić.

Druga štafeta Spartaka, osvojila je bronzanu medalju, u sastavu: Andrej Molnar Međeri, Veljko Ivković, Sara Bojanić, Sara Belenzada, Svetozar Nišević, Nikolas Martin, Nađa Bedeković i Mihajlović Olja.

Treneri na ovom takmičenju: Milan Jovanović, Vladan Konjević i Mark Kinanga.