U organizaciji FOKUS Fondacije, u sredu, 23. novembra, u sali pozorišta " Deže Kostolanji" održana je promocija nove izdavačke kuće Reflektor iz Beograda. Ispred izdavača, o njegovim aktuelnim izdanjima govorili su urednici Vladimir Arsenijević i Ana Pejović. Tokom razgovora publika je imala prilike da pogleda i promotivne trejlere za audio knjige u izdanju Reflektora, dok su zainteresovani posetioci u holu pozorišta mogli i sami na licu mesta da poslušaju odlomke iz aktuelnih izdanja. Ulaz je bio slobodan.
Reflektor (www.rflekt.me) je izdavač audio knjiga i drugih elektronskih sadržaja koji se globalno distribuiraju putem interneta. Namera ove nedavno osnovane izdavačke kuće je da objavljuje inovativne audio naslove regionalne produkcije. Kreativnost autora i dela koje Reflektor izdaje zaslužuje novi život na internetu, kao i novu publiku koja ne želi da bude ograničena bilo kojim fizičkim medijumom. U prvom kolu Reflektora, koje je od nedavno u prodaji, izašla su četiri naslova: "Grobnica za Borisa Davidoviča" Danila Kiša - čita Predrag Miki Manojlović, "Komo" Srđana Valjarevića u izvođenju Nebojše Glogovca, "U potpalublju" Vladimira Arsenijevića koji je pročitao Nikola Đuričko i "Filter Jugoslavija" Predraga Lucića u izvođenju samoga autora.
Vladimir Arsenijević, pisac i urednik iz Beograda. Široj javnosti postao je poznat 1995. godine dobijanjem NIN-ove nagrade za roman "U potpalublju", i do danas je ostao najmlađi dobitnik ove nagrade, i jedini debitant. Knjige su mu prevođene na preko dvadeset svetskih jezika. Uredničkim poslom bavi se od 2000. godine, a 2010. zajedno sa Aleksandrom Sukibanom osniva REFLEKTOR.
Ana Pejović je u izdavačkim vodama od 2002. godine. Radila je u izdavačkim kućama Rende i VBZ, kao asistent urednika i urednik.
Na promociji se govorilo o audio-knjizi kao novom mediju koji je još uvek slabo zastupljen na domaćem izdavačkom tržištu u odnosu, primera radi, na zemlje engleskog govornog područja, gde neke od najvećih filmskih zvezda čitaju dela svetske književnosti i gde se ovakva dela redovno konzumiraju. Urednici su istakli i mnoge prednosti ovog oblika zapisa knjiga, kao što je njegova prilagođenost radno aktivnim, užurbanim ljudima kojima danas ne preostaje mnogo vremena da čitaju knjige na do sada poznat, uobičajeni način, kao i mladima koje je, kao što je poznato, sve teže zainteresovati za sadržaje koji nisu multimedijalni.