Drugi broj Kultur-propagandnog lista FOKUS Fondacije KARTON predstavljen je u četvrtak, 7. februara, u okviru Književnog festivala "Pisci u fokusu". Prisutnima se obratio Branislav Filipović, urednik Lista, i Darko Kovačević, član Redakcije. Drugi broj Lista je tematski posvećen muzici, i izuzev tekstova na srpskom i mađarskom jeziku, donosi i priloge na hrvatskom jeziku. Osim uobičajenih rubrika poezije, proznih tekstova i esejistike, novi broj donosi i dramsku jednočinku mladog subotičkog umetnika Ninoslava Šćepanovića "Isečci", a od ovog broja, u rubrici "Poezija geta", biće predstavljana poezija mladih subotičkih hip-hopera. Od tekstova koji se nalaze u novom broju Lista.
List je izašao pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Srbije, a prijatelji Lista su Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, Direkcija za izgradnju Opštine Subotica, www.subotica.info, "Stara pizzeria" Subotica, Knjižara "Plato", Agencija "Refresh", "Symposion" i štamparija "Printex".
Kultur-propagandni List KARTON je besplatan i deli se po poslovnim, obrazovnim i kulturnim centrima na teritoriji Opštine Subotica, a može se dobiti i u prostorijama FOKUS FONDACIJE, Matka Vukovića 1, Subotica.
Promocija drugog broja "Kartona"
Više o ovoj temi...
Završni događaj književnog festivala festivala bio je konert grupe Grufti Goove u Staroj piceriji.
Grufti Groove Band, koji svoju muziku žanrovski definiše kao fjužn, neobične harmonije postiže spajanjem instrumenata koji sviraju klasične melodije (fagot i klarinet) sa istočnjačkim ritmovima (tarabuke, đembe), oslanjajući se pritom na dinamičnu bazu kontrabasa.
Članovi benda su: Alfred Astaloš (klarinet), Mihalj Sič (fagot), Viktor Križak (kontrabas) i Lehel Njerš (udaraljke).
Rođen je 1965. godine u Puli, književnik, prevodilac, urednik i publicista iz Beograda. Svoj prvi roman "U potpalublju" (koji je ujedno i prvi deo tetralogije Cloaca Maxima) objavio je 1994. godine. Za ovaj roman dobio je NIN-ovu nagradu. Roman "Anđela" - drugi deo ciklusa Cloaca Maxima, objavio je 1997. godine, a 2000. godine izlazi njegova treća knjiga "Meksiko - ratni dnevnik". Godine 2004. objavljuje ilustrovani roman "Išmail" koji nastaje u saradnji sa strip crtačem Aleksandrom Zografom. Izbor eseja "Jugolaboratorija" objavljuje 2009. godine. Knjige Vladimira Arsenijevića prevedene su do sada na dvadesetak svetskih jezika. Takođe se bavi prevođenjem s engleskog jezika. Živi i radi u Beogradu kao urednik beogradskog ogranka zagrebačke izdavačke kuće VBZ.
"U palanački...
detaljnijemoderator: Jasmina Vrbalov
Rođen je u Skoplju 1975. godine, diplomirao je na Odseku za komparativnu književnost na Filološkom fakultetu u Skoplju, dok je na Praškom univerzitetu završio češki jezik i književnost. Magistrirao je rodne studije na Centralnoevropskom univerzitetu u Budimpešti. Autor je romana "Planeta neiskustvo" i "Razgovori sa Spinozom". Za esej "Incest u "Buci i besu" Vilijama Foknera i "Čovek bez karaktera" Roberta Muzila" dobitnik je nagrade "Blaže Koneski", te nagrade "Utrinski vesnik - roman godine u Makedoniji" za "Razgovori sa Spinozom". Knjiga "Razgovori sa Spinozom" pojavljuje se kao prva u projektu "Sto slovenskih romana" koji je pokrenula međunarodna fondacija "Forum slovenskih kultura". Za dramu "Koraci preko granice" dobio je nagradu austrijskog i...
detaljnijeRođena je 1971. godine u Osijeku, diplomirala je francuski jezik. Objavila je roman "Unterstadt" 2009. godine, te roman "Šamšiel", zbirke priča "Kao pas" i "Mjesečari", eseje "I past će sve maske", te zbirke poezije "Hiperbole", "Uznesenja", "Utvare" i "Sofija plaštevima mete samoću". Prevodi s francuskog i engleskog jezika. Prevela je knjige Ameli Notomb, Rolana Barta, Rejmonda Karvera, Peta Barkera, Nurudina Faraha, Alis Sebold, Musa Nabatija, Lik Besona i Pola Ostera. Živi i radi u Osijeku.
"Svoje uloge igramo ili propadamo!"
Ivana Šojat-Kuči
(Intervju za Glas Slavonije, 24. decembar 2009)
Stara Picerija: Promocija i strip izložba radova iz novog broja časopisa Symposion, sa temom "Olupina".
- 1 of 6
- ››