Sergej Čipak

Takmičari Veslačkog kluba Palić učestvovali su na 39. Međunarodnoj regati Croatia Open 2023 koja je održana u Zagrebu proteklog vikenda 15. i 16. aprila. Palićani su na ovom takmičenju osvojili tri medalje, najuspešniji je bio Sergej Čipak koji je osvojio zlatnu i srebrnu medalju.

Prvog dana takmičenja u Palićani su osvojili dve medalje, Laura Malatinski u kombinaciji sa Natašom Kojčić iz VK " Begej 1883" iz Zrenjanina osvojila je bronzanu medalju u disciplini dubl skul za pionirke. Uspešniji je bio Sergej Čipak koji je sa Lazarom Živanovićem iz VK Smederevo osvojio zlatnu medalju u disciplini dubl skul za juniore.

Drug dan takmičenja ponovo je najuspešniji bio Sergej Čipak koji je sa Lazarom Živanovićem iz VK...

detaljnije
Uto, 18.04.2023 - 15:33

Veslački klub Palić uspešno je učestvovao na Prvenstvu Srbije koje je održano na Adi Ciganliji u Beogradu tokom proteklog vikenda.

Palićani su na prvenstvu države nastupili sa trinaest svojih takmičara, koji su ostvarili zapažene rezultate osvojivši pet medalja. Istakao se Sergej Čipak osvojivši tri medalje, zlatnu u konkurenciji kadeta u disciplini skif, bronzanu među juniorima u istoj disciplini i bronzanu u paru sa Ivanom Davidom u dubl skulu za kadete.

Medaljama su se okitile Laura Malatinski i Boglarka Korhec u dubl skulu za pionirke osvojivši bronzane medalje, kao i četverac kadetkinja u sastavu Ana Bogosavljev, Reka Arnold, Boglarka Korhec i Laura Malatinski, osvajanjem takođe bronzanih medalja.

Značajne rezultate pokazali su i ostali sportisti kluba,...

detaljnije
Sre, 05.10.2022 - 19:58

Veslač Palića Sergej Čipak nastavio je da niže dobre rezultate i osvaja medalje. Na upravo završenom Balkanskom prvenstvu koje je održano u Višegradu Sergej je osvojio dve zlatne medalje.

Prvenstvo Balkana okupilo je oko 400 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Bugarske, Grčke, Severne Makedonije, Rumunije, Albanije, Turske i Srbije. U jakoj konkurenciji Sergej je prvog dana takmičenja u subotu 10. septembra u kadetskoj konkurenciji osvojio zlatnu medalju u skifu a dan kasnije u nedelju 11. septembra u četvercu skul nova zlatna medalja sa vremenom 6:11.53. Zlatni četverac je bio u sastavu Ognjen Dobrić, Marko Marić, Lazar Živanović i Sergej Čipak.

Uspešna je bila cela reprezentacija Srbije, naši veslači...

detaljnije
Ned, 11.09.2022 - 22:12

Juniorsko svetsko prvenstvo u veslanju održano je u Vareseu u Italiji od 27. do 31. jula 2022 godine. Na ovom takmičenju uspešno je nastupio Sergej Čipak član veslačkog kluba Palić i time nastavio uspešan niz dobrih rezultatat takmičara palićkog kluba.

Sergej se takmičio u dubl skulu u posadi sa Matijom Rajkovićem iz VK Grafičar (Beograd). Naši reprezentativci osvojili su ukupno 9 mesto na svetu pošto su u B Finalu bili treći iza posada Ukrajine i Francuske. Na putu do uspeha ovaj par je morao da prođe kvalifikacionu grupu, zatim četvrtfinale da bi u polufinalu odveslali svoj najslabiji rezultat što ih je odvelo u B finale gde su bili treći sa vremenom 6:29,89.

Reprezentativni dubl skul je pokazao da ima kvalitet koji je već ostvario i rezultat uprkos tome što zajedno...

detaljnije
Sre, 03.08.2022 - 20:44

Proteklog vikenda u Čurugu se održano treće kolo Omladinske lige u veslanju na kojem su uspešno nastupili takmičari Veslačkog kluba Palić.

Najuspešniji je bio Sergej Čipak koji je osvojio dve zlatne medalje, u konkurenciji Skif za kadete i u Dubl skulu sa svojim klupskim kolegom Ivanom Davidom. Srebrnu medalju osvojio je Dubl skul u konkurenciji pionirki, Boglarka Korhec i Laura Malatinski. Uspeh su zabeležili i Aron Fodor i Luka Pragai koji su osvojili drugo mesto u B finalu u dubl skulu za kadete.

Uto, 21.06.2022 - 22:00

Takmičar Veslačkog kluba Palić, Sergej Čipak je proteklog vikenda u dresu reprezentacije Srbije osvojio dve zlatne medalje na Internacionalnoj regati koja je održana na Bledu (Slovenija).

Jedini reprezentativac kluba sa Palića zlatne medalje na Bledskoj regati osvojo je u kategoriji skif za kadete i u kategoriji četverac skul za kadete gde je nastupao zajedno sa Markom Marićem iz Danubiusa 1885, Ognjenom Dobrićem iz Grafičara i Lazarom Živanovićem iz Smedereva

Pon, 13.06.2022 - 08:16

Uskršnji vikend je bio veoma zanimljiv za veslački sport. „Trofej Beograda“ koju svake godine organizuje Veslački savez Beograda i Veslački savez Srbije okupila je oko 300 takmičara, koji su se u dva dana održavanja takmičili u 33 discipline u svim kategorijama. Klubovi iz Bugarske, Slovenije i Srbije, 220 posada pokazalo je veslačku veštinu na Savskom jezeru u Beogradu.

Među njima, naravno, našao se i Veslački klub „Palić“, sa ekipom od 14 sportista.

Kao i uvek, sa takmičenja ne dolazimo bez medalja.

• Prvo mesto u disciplini 2x JWB, osvojile su  kadetkinje Teodora Blagojević i Maša Lekić.
  • Zlato je osvojio i Sergej Čipak u diciplini 2x JMB sa kolegom iz VK Grafičar, Ognjenom Dobrićem.
  • Vivien Bugar je zaslužila srebrnu medalju u disciplini 1x...