Dušan Obradović

Teniseri Spartaka ostvarili su ponovo veliki uspeh, odbranili su ekipnu seniorsku titulu prvaka Srbije pobedivši Crvenu Zvezdu u finalu ekipnog Prvenstva Srbije sa 4:3.

Finalni turnir održan je u Subotici na terenima u Dudovoj šumi u organizaciji TK Spartak a uz veliku podršku Lokalne samouprave i Sportskog saveza Subotice. Uprkos velikim vrućinama ljubitelji tenisa su mogli da uživaju u veoma kvalitetnim mečevima koji su odigrani 11. i 12. jula. Na finalni turnir plasirale su se najbolj ečetiri ekipe u državi. U polufinalnim susretima sastali su se Crvena Zvezda i Player Zone a sa druge strane Spartak i Partizan. Interesantno je da su svi mečevi u protekla dva dana završeni posle velike borbe identičnim rezultatom od 4:3.

... detaljnije
Sub, 13.07.2024 - 00:17

Protekli vikend bio je izuzetan za tenisere Spartaka, Lana Virc je trijumfovala na Sofia Kupu dok je Dušan Obradović osvojio fjučers u Kuršumlijskoj Banji.

Teniser Spartaka Dušan Obradović osvojio je turnir u Kuršumlijskoj Banji nakon čega će znatno poptaviti svoj plasman na ATP listi. U prvom kolu pobedio je  Milana Drinića sa 2:0, nakon toga sa maksimalnih 2:0 savladao je Nicolasa Buitragoa iz Kolumbije, zatim je sa 2:1 bio bolji od šestog nosioca Vlada Dancua iz Rumunije. U polufinalu Obradović je bio veoma ubedljiv, pobedivši tenisera iz Italije, Franceska Ferrarija sa 6:2, 6:1. Pobednički pehar osvojio je nakon pobede nad favoritom Svatoslavom Gulinom iz Rusije sa 2:0 (6:2, 6:3) koji je bio peti nosilac i trenutno 200 mesta bolje plasiran od njega na ATP listi. Obradović...