Odbojkaši Spartaka pobedom u Kupu započeli takmičarsku sezonu

Sre, 25.09.2024 - 23:26 -- dejan.vukovic

Spartak - Dunav Volley 3:0 (25:22, 25:17, 25:13)

Spartak: Boharev 7, Jungić 14, Cvitković, Peić, Lečić 4, Vulikić 2, Suvacki 1, Šebek, Stević 12, Boić, Pavlović 6, Cvitković 9, Tešović

Dunav Volley: Surla, Popov 11, Medan 2, Kozić 2, Trivunić, Lakić, Batez, Bumbić, Torbica 8, Vuksanović 8, Medak, Kosić 4

Odbojkaši Spartaka pobedom su započeli takmičenje u sezoni 2024/25. Subotičani su u osminifinala Kupa Srbije sa maksimalnih 3:0 savladali ekipu Dunav volley.

Pokušali su gosti da iznenade favorita, međutim Spartak je rutinski meč priveo kraju, iako su subotičani u utakmicu ušli kadrosvki oslabljeni bez dva prvotimca.

Dunav Volley je stigao do početne prednosti. Raspoložen je bio Popov koji je najzaslužniji za vodstvo novosađana. Međutim, ubrzo je Spartak zaigrao bolje i nakon poena Jungića preokreću rezultat na 10:7. Usledio je odgovor gostiju preko Popova koji upisuje dva as srevisa. Iapk u finišu seta Spartak je pokazao svoj kvalitet, Boharev blokira za 21:18, a Jungić okončava set.

U nastavku utakmice Spartak je kontrolisao igru i rezultat. Nakon dva asa Stevića poveli su sa 12:9 a nakon njegove uspešne kontre prednost je iznosila 5 poena, 19:14. Drugi set sa 25:17 okončava Boharev za vodstvo Spartaka od 2:0.

Posle izjednačenog početka trećeg seta, Jungić pravi seriju od 4:0 kojom Spartak dolazi do 13:9. Usledili su novi poeni i povećanje vodstva. Nakon as servisa Cvetkovića domaćini su imali prednost od 18:12. Priliku su dobili i igrači sa klupe da se nametne treneru plavih Golubova. Lečić as servisom za 25:13 okončava meč  i prolaz Spartaka u četvrtfinale Kupa koji se igra na dve dobijene utakmice.