Veslači Palića na Internacionalnoj regati u Budimpešti

Uto, 19.03.2024 - 21:21 -- dejan.vukovic

U subotu 16. marta takmičari Veslačkog kluba Palić učestvovali su 12. Internacionalnoj regati koja koja je održana u Budimpešti.

Na regati se veslala distanca od 3600 metara na kojem su učestvovali veslači u muškoj i ženskoj konkurenciji iz osam zemalja, u više starosnih kategorija. Veslači Palića tradicionalno učestvuju na ovoj regati pred početak sezone. Zabeležili su uspešan nastup sa svojim članovima osvojivši dve medalje od kojih jednu zlatnu i jednu srebrnu.

Muški osmerac (ispod 19 godina) u kombinaciji sa veslačkim klubom Danubius iz Budimpešte osvojio je prvo mesto sa vremenom 9 min i 47 sekundi. Osmerac je bio u sastavu: Vuksan Andrej, Novak Nikić, Pragai Luka, Ivan David, Bartyik Csanád, Gedeon Máté, Nagy Márk i Kühne Mikes Csutak Apor.  Ženski skul četverac (ispod 19 godina) u sastavu: Ana Bogosavljev, Reka Arnold, Teodora Blagojević i Laura Malatinski osvojile su drugo mesto sa vremenom 12min i 18 sec.