Košarkaši Spartaka nastavili sa pobedama

Ned, 15.10.2023 - 11:38 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes – Vršac 84:77 (22:14, 28:22, 21:20, 13:21)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Vladimir Tomić, Jelena Smiljanić, Nemanja Krivokuća.

Spartak Office shoes: Cvetković 9, Milijašević, Stepanović, Kutlešić, Radosavljević 4, Ilić, Medarević 10, Tejić 16, Bojić 20, Sokolović 9, Čupković 3, Barna 13.

Vršac: Disić, Simić 5, N. Đorđević 14, Stefanović 9, Šerbek 4, Sl. Jovanović 6, Filips 23, St. Jovanović, Haskin, Mudrić, Đorđević 13, Jeković 3.

Nastavili su Košarkaši Spartaka pobednički ritam uprkos velikom broju utakmica u kratkom periodu u KLS i ABA 2 Ligi. Nakon dve značajne pobede u svom prvom nastupu u Regionalnoj ligi u subotu 14. oktobra nastavili su takmičenje u KLS. Ostvarili su treću uzastopnu pobedu pred domaćom publikom u kratkom vermenskom periodu od samo 4 dana. U okviru 2 kola KLS savladali su ekipu Vršca sa 84:77.

Poveli su gosti trojkom Đorđevića ali je Spartak uzvratio i uz dobru odbranu a nakon koša Medarevića preokreću na 11:7. Prvi period završen je poenima Barne za vodstvo Spartaka od 8 poena, 22:14. U nastavku Vršac je uspeo da se primakne na koš razlike pošto je trojku pogodio Đorđević. Gosti su bili u naletu, ali nisu mogli i do preokreta. Razigrao se Bojić a uz odlične šuteve Cvetkovića koji u kratkom roku pogađa tri trojke, domaćini su stigli do osetnije prednosti, 46:33. Na odmor se otišlo vodstvom Spartaka od 50:36.

Početkom treće deonice Vršac je zaigrao efikasnije, koševima Đorđevića prave seriju od 4:0. Usledio je brz odgovor subotičana koji su preko raspoloženih Bojića i Tejića stigli do predenosti od 20 poena, 62:42 u 26. minutu. Osam minuta pre kraja utakmice gosti su uspeli da se trojkom Slobodana Jovanovića vrate na minus 10 poena, 71:61. Mirniju završnicu domaćinu donosi Barna koji postiže nove koševe za  77:63 u 36. minutu. Pokušali su košarkaši Vršca da dođu do povoljnijeg rezultata, minut ipo pre kraja prišli su na sedam peona, 80:73. Uzvratio je Tejić za 82:73, da bi koševima Filipsa u poslednjem minutu sureta Vršac stigao do -5, 82:77. Medarević je u narednom napadu bio siguran sa linije slobodnih bacanja za konačnih 84:77 i četvrtu pobedu u nizu za samo osam dana.