Košarkaši Spartak Office shoesa nadigrali FMP

Uto, 15.10.2024 - 00:02 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - FMP Soccerbet 93:86 (26:19, 29:21, 20:21, 18:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 2.500. Sudije: Milan Nedović, Vladimir Jevtović, Radoš Arsenijević.

Spartak Office shoes: Cerovina 9, Rudan 4, Daniels 15, Momirov 3, Milisavljević, Gordić 2, Miletić 14, Medarević 4, Tejić, Kaza 14, Nikolić 11, Bolton 17.

FMP Soccerbet: Rebec 17, Šaranović 7, Simović 3, Tasić 6, Tomašević, Gašić, Radosavljević 4, Stojanović 13, Novak 18, Kuzmić 5, Lazarević 13, Barna.

Košarkaši Spartak Office shoesa nakon istorijske prve pobede u ABA ligi u Novom Mestu večeras su u Hali sportova u Subotici nastavili niz savladavši ekipu FMP-a sa 93:86. Imali su subotičani tokom meča prednost i preko dvadeset poena, međutim u poslednjoj deonici se protivnik vratio u ritam, ali nije mogao i da ugrozi rezultat pa su subotičani zasluženo trijumfovali.

Odlično su domaćini otvorili utakmicu. Nanizali su tri trojke u prvih četiri minuta te košem Cerovine stigli do rane dvocifrene prednosti 15:5. Pokušavali su gosti šutevima za tri poena da se primaknu, međutim raspoloženi košarkaši Spartaka nisu dozvolili da im ugroze prednost. Početklom drugog perioda Daniels zakucava loptu u koš i dodatno motiviše svoje saigrače. U finišu prvog poluvremena Cerovina a potom i Bolton postižu trojku pa je na semaforu stajalo 52:32 minut ipo kraja poluvremena. Usledio je odgovor košarkaša FMP-a, koji koševima Novaka i Stojanovića smanjuju na -15, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Spartaka od 55:40.

Nastavio je Spartak sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini. Kontrolisali su ritam, igrali čvrsto u odbrani i raznovrsno u napadu. Uspešnim pogotcima Boltona i oporavljenog Kaze prednost je ponovo bila preko dvadeset poena, 70:49. U finišu trećeg perioda ponovo Stojanović postiže trojku pa se u odlučujućih deset minuta ušlo sa vodstvom domaćih od 14 poena, 75:61.

Daniels povećava na 79:61 i tada se nije naziralo da će finiš utakmice biti rezultatski neizvesniji. Uz par grešaka domaćih i sigurnih poena Lazarevića i Novaka gosti prilaze na 86:79 nepuna četiri minuta pre kraja meča. Dva ipo minuta pre kraja Radosavljević iz skoka postiže koš za samo četiri poena prednosti subotičana, 86:82. Nije to obeshrabrilo domaće, Kaza pronalazi put lopti do koša za 88:82, usledio je promašaj Stojanovića za tri poena i važan koš Medarevića za mirnu završnicu košarkaša Spartak Office shoesa, 90:82.