Dve medalje Kik boksera Top Fighter na Prvenstvu Srbije

Ned, 23.04.2023 - 23:06 -- dejan.vukovic

Dva takmičara subotičkog Kik boks kluba Top Fighter uspešno su učestvovali na Prvenstvu Srbije u kik boksu koje je održano proteklog vikenda 22. i 23. aprila u Vrnjačkoj Banji za juniore i seniore u disciplini K1.

Na Prvenstvu koje je ujedno bilo i izbornog karaktera za sastav juniorske i seniorske reprezentacije učestvovalo je skoro 200 takmičara iz 51 kluba. Dva takmičara KBK "Top Fighter" osvojili su dve medalje i to jednu zlatnu i jednu bronzanu.

Nikola Lončar je nakon dve pobede od 3:0 osvojio prvo mesto i izborio se za sastav juniorske reprezentacije Srbije za nastup na predstojećim međunarodnim takmičenjima. Drugi predstavnik subotičkog kluba bila je Milica Despotović koja je u konkurenciji starijih juniorki u kategoriji do 52 kilograma osvojila bronzanu medalju. Milicin polufinalni meč je bio finale pre finala, tesno je izgubila sa 2:1 u jednom uzbudljivom i neizvesnom meču od takmičarke iz Rume koja je i postala prvak.