Vaterpolisti Spartaka bolji od Košutnjaka

Uto, 08.11.2022 - 15:56 -- dejan.vukovic

Vaterpolisti Spartaka pobedili su Košutnjak sa 17:9 (4:1,5:4,4:4,4:0) u utakmici drugog kola Prve B lige na bazenu SRC Prozivka u Subotici.

Subotičani su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četrvrtini stekli prednost od 4:1. Do kraja poluvremena povećali su razliku tako da je poluvreme završeno sa 9:5 u korist domaćina. Uspeli su gosti da pariraju u trećem periodu, međutim u poslednjih osam minuta Spartak je u potpusnosti prelomio meč. Dobili su zadnji period sa 4:0 te došli do ubedljive pobede od 17:9.

Najefikasniji u redovima subotičana bio je Stojanović sa 8 postignutih golova, sledi Jarić sa 5 pogodaka. U sledećem kolu koje je na programu 12. novembra subotičani gostuju ekipi Banja Luke.

Spartak: Ćalasan, Čongor 1, Lugonja, Ivković 2, Bulatović, Mickić, Ugraković, Jarić 5, Kovačević 1, Nikolovski, Stojanović 8, Ivković, Todić. Trener: Tešić