Bačka i Radnički podelili bodove

Ned, 07.04.2024 - 23:01 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Radnički 1905 1:1 (0:1)

Subotica, stadion kraj „Somborske kapije“, gledalaca: oko 600. Sudija: Uroš Radinović, Strelci: 0:1 Zdravko Maravić (7. min iz penala), 1:1 Glišović (69. min)

Bačka 1901: Sabo, Ivković (59. Temunović), Bursać, Radmanović, Mezei, Milijašević (62. Arežina), Gnjatović, Malenčić, Vrana (80. Bašić Palković), Glišović, Matijašević.

Radnički 1905: S. Lebović, Marinković, F. Tosenberger (46. Petrović), Kujundžić, Miletić, L. Lebović (86. D. Tosenberger), Babić (69. Šimić), Z. Maravić (75. Orčić), Vukelić, Kolak, Stojanović.

Komšijski derbi Vojvođanske lige grupa Sever između domaće ekipe Bačke i Radničkog 1905 iz Bajmoka završen je bez pobednika. Mnogobrojna publika po lepom vremenu uživala je u kvalitetnoj utakmici dva rivala.

Na početku utakmice šansu za domaće imao je Matijašević, međutim usledila je dobra odbrana golmana Lebovića. Ubrzo je usledila brza kontra akcija Bajmočana koju je nepriopisno završio Sabo nakon čega je dosuđen penal. Siguran sa bele tačke bio je Zdravko Maravić za vodstvo Radničkog od 1:0. Nakon primljenog gola domaći su imali veći posed lopeta, pokušavali da dođu do izjednačenja, međutim prvu ozbiljniju priliku su imali tek u finišu prvog poluvremena kada je Malenčić pokušao glavom i još jednom proslavio golmana Lebovića.

Nije se puno promenila slika ni u nastavku utakmice. Bačka je diktirala tempo, ali su gosti odličnom igrom uspešno odolevali pritisku. Radnički je zapretio polovinom drugog poluvremena preko Luke Lebovića. Domaćini su do izjednačenja stigli u 69. minutu odličnim i preciznim šutem Đorđa Glišovića. Nakon poravnanja rasplamsala se igra na terenu. Gosti su zaigrali ofanzivnij e, stvorili dve dobre prilike međutrim golman Sabo je odlično intervencijom sačuvao mrežu za konačnih 1:1.