tárlat
Alkonyati imádságot tartottak Szent István király tiszteletére szerdán a szabadkai Munkás Jézus-templomban. A vesperás után Nagy László iparművész szentképgyűjteményéből nyílt kiállítás a kertvárosi szentélyben.
Légy áldott, Szent István király! - az egész magyar nemzet augusztus 20-án egyként szólítja meg az országalapítót. Szakály József, plébános: „A nagysága előtt hódolunk, és magát a teremtő Istent imádjuk, aki elfogadta az ő életszentségét, az ő nemzetünkért végzett imáját, és hisszük, hogy most is közbenjár értünk, tehát a...
detaljnijeA képzőművészet, a festészet kommunikatív eszköz az alkotó és közönsége között, melankolikus mediátor, de semmiképpen sem populista. Ezekkel a szavakkal méltatta és ajánlotta Kerekes Sándor képzőművész a közönség figyelmébe Nora Evetović festőművész alkotásait. A tárlat csütörtök este nyílt meg Szabadkán, a Dimitrije Tucović utca 6-os szám alatt található galériában. A kiállítás december 20-ig látogatható. Nora Evetović azt vallja, munkájára főként Salvador Dali szürreális képei voltak nagy hatással.
„Engem konkrétan a szimbolizmus inspirált, a kiállított darabokat valóban a szimbolizmus ihlette. Jelen vannak az érzéseim, az álmaim, láthatnak bizonyos állati motívumokat is, tehát itt találkozhatnak ábrázolásokkal és állati motívumokkal is” – mondta el a festőművész.
Ma nyílt a Magyar származású Nobel-díjasok és felfedezők képekben című kiállítás a Szabadegyetem földszinti kiállítótermében a Vajdasági Magyar Mérnökök és Műszakiak Egyesülete és a Dél-Alföldi Feltalálók és Újítók Regionális Egyesülete szervezésében.
A kiállítás szerzője Pálfi György nyugalmazott egyetemi tanár és szakmúzeum-igazgató, elmondta, hogy a kiállítás a vidék általános és szakmai művelődésének 1000 évét mutatja be, ahol a magyar tudósok és kutatók munkája, valamint az egészségügy, mezőgazdaság és technika területén megvalósított fejlemények kapnak főszerepet. A kiállítás december 16-ig tekinthető meg.
Weörös Sándor egysorosait képekben örökítették meg fiatal képzőművészek a költő születésének 100. évfordulója alkalmából. A képek megtekinthetők Szabadkán, a Városi Könyvtár kiállítótermében.
Fejünkre tipró lábunk és mellünkön átnyúló kezünk. Dr. N. N. sohatöbbész. Weörös Sándor ezen egysorosait örökítette meg Szalma Gábor. „Nekem is fontos a történetiség, a képekben az alakok mozgása, ezért választottam azokat a motívumokat, amiket rajzoltam.”
Jégfésű. Szélkristály. Vizegő. Pesti Emma szerint az egysorosok értelmezése, átérzése sokkal nehezebb és hosszabb folyamat, mint maga a festés. „Ez a három szó asszociált nekem leginkább tájképre. És általában ilyen elvntakoztatott tájképeket szoktam festeni. Tehát ha az ember bele akarja látni a tájat, akkor az bizony ott van és...
detaljnijeBuza Mihály helyi képkeretező kiállításának megnyitójával kezdődött tegnap a szabadkai városnapi programsorozat. A tárlat a Képzőművészeti Találkozó Modern Galériájában 30 év munkásságát foglalja keretbe.
11 festőművész 22 munkáját mutatja be az a kiállítás, amelynek festményei kifejezetten a jeles évforduló alkalmából készültek. Ezeket foglalta keretbe Buza Mihály. „Minden festőnek szabad kéz lett adva és saját magát mutatja be itt minden művész, én viszont törekedtem, hogy kövessem az ő munkásságukat, de nem úgy, hogy a keret legyen a fontos.”
Buza Mihály felmenőitől örökölte a szakma ismeretét, édesanyja és nagyapja is képkeretezéssel foglalkozott. Ezt a tudást kamatoztatta az elmúlt 30 évben, amelyet ez a tárlat koronáz meg. „Maga a képek fél év alatt készültek el, a...
detaljnije