Svetosavski turnir

Svetosavkski turnir u stonom tenisu održan je petak 26. januara u sali Politehničke škole. Bio je ovo osmi po redu Svetosavski turnir koji je okupio oko 50 takmičara u dve konkurencije, muškoj i ženskoj.

Turnir je podržao i Sportski savez Subotice koji je obezbedio skromne poklone za finaliste u obe konkurencije. Pre početka učesnike je pozdravio direktor škole Iso Planić i sekretar Sportskog savez Subotice, Dejan Vuković koji je istakao da Politehnička škola daje lep primer da se u okviru školske slave mogu održavati i sportska takmičenja. Ovo je samo jedan mali primer i pokazatelj zbog čega je Subotica dobila zvanje Evropski grad sportova za 2024 godinu. Promoter turnira bio je Stefan Kostadinović, prvotimac STK Spartak Inspira koji se i...

detaljnije
Ned, 28.01.2024 - 11:14

Nova takmičarska sezona u dizanju tegova započela je u subotu 26. januara u Inđiji, održavanjem tradicionalnog Svetosavskog turnira za učenice i učenike osnovnih i srednjih škola.

KDT Spartak je predstavljala sekcija za dizanje tegova iz Hajdukova iz osnovne škole "Petefi Šandor" pod vodstvom trenera Haško Tibora i učenici srednjih škola: Srednje medicinske škole i Tehničke škole "Ivan Sarić" pod vodstvom trenera Rožnjik Ervina.

Subotičani su n aovom takmičenju osvojili 5 prvih mesta i tri druga. Postignuti su sledeći rezultati:

Srednje škole -žene

• Kategorija 64kg: Subanović Teodora, 2002 godište, trzaj 52kg, Izbačaj 70kg, u biatlonu 122kg 1. mesto