KUD Ravnica
KUD "Ravnica" je i ove godine organizovao tradicionalni Božićni koncert i svojim meštanima podarilo poklon za predstojeće praznike. Meštane su uveseljavali folkloraši HKC "Bunjevačko kolo", HUK "Lajčo Budanović", frulaš Cvijetin Milaković i domaći folkloraši i članovi dramske sekcije. U bogatom kulturno umetničkom programu su predstavljene igre iz Vranja, Makedonije, Mađarske, Ukrajine, Slavonije, Banata, Šopske i Bunjevačke igre.
U nedelju, 22. juna 2008. u Domu kulture Mala Bosna je održan tradicionalni godišnji koncert. Kao i svake godine, i ove godine su se mladi folklorci Kulturno umetničkog društva "Ravnica" predstavili sa jednom novom koreografijom, ovoga puta to je bila koreografija Vranje. Koreografiju su zajedničkim snagama postavili Stevan Tonković Pipuš i Andrija Bašić Palković. Pored domaćina, publika je uživala u izvedbama folkloraca i tamburaša HKC "Bunjevačko Kolo" i u nastupu frulaša Cvijetina Milakovića.
"Vredne ruke žena", jedna od sekcija Kulturno umetničkog društva "Ravnica" su, sada već tradicionalno, održale u Maloj Bosni izložbu božićnjaka.
"Nek se znade..."
Proslavili "Šling, svilu i zvečke" u centralnoj Srbiji.
Na 3. festivalu folklora pod nazivom "Jaseničko Prelo" održanom od 26.-29.04. u Smederevskoj Palanci, treće takmičarske večeri u izuzetno jakoj konkurenciji od 11 KUD-ova, KUD "Ravnica" Mala Bosna je osvojila prvo mesto.
Hvala sestrama V.Lamić za tekst i slike
Nakon uspešnog gostovanja na Crnogorskom primorju folkloraši KUD Ravnica su pred svojim meštanima održali godišnji koncert. Pored mlađe i omladinske tj. reprezentativne grupe publici u Maloj Bosni su se predstavili i gosti iz Hrvatske, KUD Tkanica iz Okučana. Oko 200 gledalaca je moglo da vidi igre iz Banata, Slavonije, Bosne, Bunjevačke i Šopske igre. A kao šlag na tortu po prvi put su odigrane igre iz Makedonije.
U nedelju 18. marta u Domu kulture u Maloj Bosni održana je Uskršnja izložba, u organizaciji KUD-a Ravnica, sekcija Vredne ruke.
Pored domaćih izlagača, na izložbi su učestvovali CARITAS-Subotica, KUD Bunjevka, slamari iz Subotice i izlagači iz Bajmoka i Tavankuta.