Čikov Memorijal

Na terenima TK Spartak iz Subotice održan je međunarodni teniski turnir "Čikov memorijal" u juniorskoj konkurenciji igrača do 16 godina.

Šampionski pehar u konkurenciji juniora osvojio je Mihailo Topić koji je u finalu savladao zemljaka Milana Radojičića 4:6, 6:2, 6:1. U polufinalu Topić je bio bolji od Vanje Nikolića, dok je Radojičić pobedio Vuka Pantića Crnčevića. Kod devojčica šampion je Ruskinja Polina Nikitina koja je u finalu pobedila predstavnicu Izraela Anu Stadnikovu 6:3, 6:1. U polufinalu Polina je zaustavila predstavnicu Srbije, Anastasiju Čolović 6:0, 6:1, dok je Ana zaustavila teniserku Srbije Teodoru Vlajić 6:3, 6:0.

U konkurenciji ženskih dublova trijumfovao je par...

detaljnije
Ned, 23.07.2023 - 16:39

Na terenima Teniskog kluba Spartak u Dudovoj šumi u Subotici održan je Tennis Europe turnir pod nazivom Čikov memorijal, u konkurenciji dečaka i devojčica do 16 godina.

U kategoriji devojaka trijumfovala je Lana Virc, takmičarka TK Spartak koja je u finalu savladala takmičarku iz Slovačke, Yasmin  Vavrovu, drugog nosioca sa 2:1 (6:0,3:6, 6:2). Mlada subotičanka iako ima tek 14 godina i bila 11 nosioc osvojila je ovaj turnir u konkurenciji dve godine starijih teniserki. Lana je odlično otvorila meč te osvojila prvi set sa ubedljivih 6:0. U drugom setu Slovakinja je uzvratila te izjednačila rezultat u meču na 1:1. U finišu drugog seta Lana je doživela povredu stomačnog mišića, ali posle intervencije medicinskog radnika nastavila je sa finalom uprkos bolovima....