A Szerb Mérnöki Kamara és a Csongrád megyei Mérnöki Kamara szakemberei közös tudományos tanácskozáson vettek részt. Szabadka akut problémája, a Palicsi-tó vízminőségének kérdése került az eszmecsere középpontjába.
A Magyar Mérnöki Kamara és a Csongrád megyei Mérnöki Kamara 25 éves múlttal rendelkezik. Az anyaországi szakemberek szívesen osztották meg tapasztalataikat szerbiai kollégáikkal arról az útról, amit a negyed évszázad alatt megtettek. A magyarországi szakemberek több milliárd forintnyi támogatás felhasználása után fel tudják mérni, hogy milyen problémákba ütközhetnek a friss pályázók. „A legnagyobb problémát abban látjuk, hogy a sok pénz mellett nincs ott a minőség. Tehát a mérnököknek, a mérnöki tevékenységnek, a mérnöki munka megbecsülésének, a létesítmények minőségének óriási jelentősége van. Nagy a feladat, hogy a jövőnek tervezzünk” – emelte ki Bodor Dezső, a Csongrád megyei Mérnöki Kamara elnöke.
A megnyitót követően dr. Hovány Lajos vízépítő mérnök mutatta be és elemezte a Palicsi-tó életének szakaszait a XII. századtól napjainkig. A tudományos munka részletesen kitért a felszíni folyó- és állóvizek sorsára a felölelt több mint 800 év alatt. Kávai Sándor, a Szerb Mérnöki Kamara tagja és bizottsági elnöke tisztában van Szabadka egyik legnagyobb gondjával. „Az apropója a mai napnak – ami már akkut probléma – a Palicsi-tó vízminősége, gondja, ami már évtizedek óta valójában a vállunkon van. Egy tudományos tanácskozáson próbáljuk ezt a kérdést boncolgatni, és talán valamilyen megoldásokat is tudunk előrevetíteni.”
A tudományos tanácskozás folyamán Sugár György, a szabadkai víztisztító technikai igazgatója ismertette a szennyvíz feldolgozásának módjait. Ezt követően a Csongrád megyei Mérnöki Kamara és a Magyar Mérnöki Kamara tagjai előadást tartottak az építészetet érintő uniós jogszabályokról is.