Bertalan Molnar

Nakon nekoliko domaćih regata, takmičari Jedriličarskog Kluba Palić su 24 i 25. septembra učestvovali na Međunarodnoj regati International OHRID Regatta koja je odrćana u Makedoniji na Ohridskom jezeru.

Na regati su učestvovali takmičari iz Bugarske, Makedonije i Srbije. Vremenski uslovi su za klasu OPTIMIST omogućili održavanje 5 trka, a za klasu ILCA čak 7 trka. Takmičari JK Palića su i ove godine postigli izuzetno dobre rezultate osvojivši 4 prva, 1 drugo i 2 treća mesta.

Istakli su se u klasi ILCA 4 gde su osvojili prvih pet mesta. Najbolji je bio Nenad Zakić, 2. mesto pripalo je Luki Sretenoviću, treći je bio Dario Bešić četvrto mesto zauzeo je Aleksa Sretenović a peto Sven Skenderović.

U klasi OPTIMIST 1. prvo mesto u kategoriji dečaka kao i u generalnom...

detaljnije
Uto, 27.09.2022 - 00:08

Nakon nekoliko domaćih regata, takmičari Jedriličarskog Kluba Palić su se ponovo uputili na međunarodne regate.

Kristina Boja, Danilo Bešić i Dario Bešić su sa trenerom Ištvanom Boja u periodu od 23 do 26 septembra u Mađarskoj, u Balatonfiredu učestvovali na ILCA Evropa Kupu. Na regati je učestvovalo ukupno 160 takmičara iz 15 država. Vremenski uslovi su bili idealni za održavanje regate, ujedno i izazovni za sve takmičare. Ukupne rezultate regate čine rezultati šest održanih trka.

Od takmičara iz Srbije se najbolje plasirala takmičarka sa Palića Kristina Boja. Kristina Boja je u veoma jakoj konkurenciji osvojila 1. mesto u kategoriji ILCA 6 – U19 devojčice.

Drugi deo takmičara je istovremeno boravio u Makedoniji na međunarodnoj...

detaljnije
Sre, 29.09.2021 - 09:50

Tradicionalne regate "Trofej Beograda" i „Prvenstvo Beograda“ za klasu Optimist u organizaciji beogradskih klubova, održana je 10-11. oktobra na Savskom jezeru.

Regata je okupila oko 70 takmičara i polaznika škola jedrenja kojima je ovo i prva regata. Prvog dana održane su 3 trke po severoistoku vetru 2 m/s. Drugog dana 1 trka po slabom zapadu 2 m/s.

Jedriličarski Klub Palić su predstavljali Nenad Zakić, Aleksa Sretenović, Luka Sretenović, Bertalan Molnar, Roland Kovač, Tamaš Arnold i Andrej Dudaš, uz pratnju trenera Dejana Zakića.

U ekipnom takmičenju, Jedriličarski klub Palić je osvojio prvo mesto i samim tim su osvojili i „Trofej Beograda“.

U pojedinačnim rezultatima takmičari sa Palića su postigli sledeće rezultate:

Nenad Zakić: 2 mesto u...

detaljnije
Sre, 14.10.2020 - 16:00

Uz posebne mere zaštite od Covid 19, u organizaciji Jedriličarskog kluba „Palić“ i Jedriličarskog Saveza Vojvodine, 11. i 12. jula 2020. godine održano je Otvoreno Prvenstvo Vojvodine u jedrenju na vodi.

Prvog dana po sunčanom vremenu i jakom jugo-istoku (8 m/s) održane su 4 trke. Drugog dana 3 trke po laganom severcu 3m/s.

Na regati je učestvovalo oko 50 takmičara u  klasama FIN, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard, u kojima su proglašeni rezultati Otvorenog Prvenstva Vojvodine i posebno rezultati za Prvenstvo Vojvodine za klubove sa teritorije Vojvodine, u kategorijama u kojima je bilo minimum tri takmičara iz Vojvodine.

Takmičari Jedriličarskog Kluba Palić iz godine u godinu postižu sve bolje i bolje rezultate, tako su i na ovoj regati osvojili...

detaljnije
Čet, 16.07.2020 - 11:36

Tradicionalna regata "Trofej Beograda" za klasu Optimist u organizaciji beogradskih klubova (koja je ove godine i prvenstvo Beograda), održana je 12-13. oktobra u Bežanijskom zimovniku ispred AJK Beograd.

Regata je okupila 61 takmičara i polaznika škola jedrenja, kojima je ovo i prva regata.

Prvog dana nije bilo uslova za jedenje. Drugog dana održane su 2 trke po zapadnom vetru od 2 m/s.

Od takmičara Jedriličarskog Kluba Palić Nenad Zakić osvojio je drugo mesto u kategoriji do 12 godina, a Luka Sretenović 3. mesto u kategoriji do 12 godina.

U ekipnom Jedriličarski klub Palić osvojio je treće mesto sa takmičarima: Nenad Zakić, Aleksa Sretenović, Luka Sretenović, Bertalan Molnar, Roland Kovač i Tamaš Arnold

info: Andrea Kikić

Uto, 15.10.2019 - 08:44