Predsedništvo SVM
Predsedništvo Saveza vojvođanskih Mađara je na sednici održanoj 19. aprila 2015. godine, razmotrio nastalu situaciju u političkom i javnom životu i povodom iste zauzelo je sledeće stanove:
predsedništvo SVM je bilo i ostaje jedinstveno i ne prihvata ničije i nikakve pritiske, svoje odgovorne odluke donosi uvažavajući interese zajednice vojvođanskih Mađara.
Ubeđeni smo da nijedna manjinska nacionalna zajednica ne može sebi dozvoliti da konfliktima umanjuje efekte svojih ljudskih resursa.
Predsedništvo je razmotrilo pitanja koja su prisutna u internim dogovaranjima i u javnom životu, a odnose se na rad stranke i na rad Nacionalnog saveta Mađara. Sva pitanja koja su pokrenuta od strane partnera sa konkretnim identitetom smatramo prihvatljivim za dijalog, nezavisno od...
detaljnijePredsedništvo Saveza vojvođanskih Mađara je na sednici održanoj 18. marta 2013. godine, razmotrilo i donelo zaključak, da je Nacrt Zakona o javnom informisanju i medijima u celosti neprihvatljiv i da Savez vojvođanskih Mađara ne podržava usvajanje ovog zakona u ovom obliku, jer smatra da je Nacrt zakona površan i nedorečen i da je na štetu mađarske nacionalne zajednice u Republici Srbiji.
Za Savez vojvođanskih Mađara je, između ostalog, posebno neprihvatljivo da se u Nacrtu Zakona o javnom informisanju i medijima ne definiše dosadašnji sistem finansiranja redovnih troškova poslovanja pojedinih medija. Ukidanjem sistemskog finansiranja, dovodi se u pitanje opstanak izdavačkih kuća "Mađar So" (Magyar Szó) i "Het Nap...
detaljnije Predsedništvo Saveza vojvođanskih Mađara najoštrije osuđuje sa više mesta potvrđenu vest o najnovijem talasu uručivanja vojnih poziva, i ne isključuje mogućnost da su ove mere povezane sa odlukom Vlade Republike Srbije, koju je javnosti saopštio vicepremijer i član Demokratske stranke, gospodin Božidar Đelić, i kojom je svim ministarstvima naloženo da izrade akcione planove za slučaj jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije.
Čvrsto smo ubeđeni da posle decenije ratnog perioda, pitanje Kosova i Metohije se može i treba rešiti isključivo diplomatskim odnosno političkim putem. Bilo kakvi eventualni oružani konflikti bi ove napaćene krajeve svalili u još veći haos, što bi dovelo do smanjenja životnog standarda, nastao...