На основу урађених анализа, као и на основу снимака камере није било пропуста у хлорисању воде на базену на „Прозивци“ тако да и даље остаје нејасно како је дошло до тровања деце пливача која су након тренинга прошле седмице потражила медицинску помоћ. Деветоро пливача такмичара, узраста од пионира до кадета који су имали тренинг прошле седмице у четвртак ујутру од 7 до 10 часова, затражило је помоћ лекара након што су имали симптоме тровања хлором.
Све анализе воде које су урадили стручњаци Завода за јавно здравље, али и Покрајинског завода за јавно здравље непосредно пре тренинга, али и након тога на захтев родитеља и управе клуба, показале су да у води нема недозвољене концентрације хлора. О томе се огласила и управа јавног комуналног предузећа „Стадион“ које се стара о функционисању базена.
„Због тога што се ово већ други пут поновило договорили смо са управом ЈКП „Стадион“ да се набаве детектори хлора у ваздуху. Детектора нема у нашој земљи, али биће набављени из увоза и монтирани за неколико дана“ каже за „Политику“ Павле Кујунџић, председник Пливачког клуба „Спартак“.
У четвртак након тренинга деветоро деце различитог узраста и из различитих пливачких група јавило се Општој болници у Суботици због симптома тровања хлором. Ова ситуација разгневила је родитеље јер се пре две године догодила слична ситуација, када су хлором отровани играчи ватерполо клуба.
Према речима упућених како би се избегле овакве потенцијалне опасности, још раније је наложено да се вода хлорише најмање осам часова пре наредног тренинга. То је мера која се примењује и због тога како би и вентилациони систем стигао да прочисти ваздух.
Кујунџић каже да су снимци са надзорних камера показали да су дежурни радници урадили све у договорено време. Такође, каже да су анализе показале да није било хлора у ваздуху.
Међутим, према речима очевидаца, помоћ лекара потражила су деца која се нису пресвлачила у кабинама, већ су била на трибинама. Због тога се сумња да је проблеме изазвао хлор који је остао присутан у ваздуху.