Čet, 12.09.2024 - 20:03 -- dejan.vukovic

Spartak - Borac 80:63 (29:20, 9:19, 30:6, 16:18)

Spartak: Kondić, Cerovina 6, Steljić, Daniels 18, Momirov 5, Milisavljević 2, Gordić 5, Miletić 16, Filipović, Medarević 7, Tejić 9, Nikolić 12.

Borac: Davidson 3, Baldwin 14, Pavićević 9, Janković, Nikolić 3, Jošilo 10, Ćurčić, Furmanavicius 7, Radičević, Gagić 9, Manojlović 8.

U sklopu priprema pred takmičenje u ABA ligi košarkaši Spartaka ugostili su ekipu Borca. Slavili su subotičani sa 80:63 pred velikim brojem gledalaca koji su se uželeli dobre i kvalitetene košarke i sa nestrpljenjem očekuju takmičenje sa najboljim ekipama regiona.

Utakmica je pripremna pa je bilo i dosta oscilacija sa obe strane. Spartak je pokazao odličnu igru u odbrani koja ih je i dovela do ubedljive pobede. Poveli su domaći sa 6:2 ubrzo stiže odgovor gostiju preko Jošila koji pogađa trojku za 14:8. Uspeo je Spartak da vrati prednost nakon koša Tejića koji poentira posle skoka u napadu za 25:20. U drugoj četvrtini gosti preuzimaju igru. Spartak je primio nekoliko lakih poena, što su gosti iskoristili i koševima Gagića sa slobodnih bacanja  preokreću na 30:29. Usledile su trice Baldwina, Davidsona i Furmanaviciusa za vodstvo gostiju od 39:33.

U drugom poluvremenu domaći su znatno podigli nivo igre u odbrani. Gordić realizuje brzu kontru za 40:39, razigrao se tada i Devon Daniel, a posle serije njegovih poena Spartak vodi sa 55:44. Kada je dva koša vezao Medarević za 54:45, moglo se zaključiti kako će se meč završiti. U poslednjoj četvrtini Spartak značajnu zalihu nije potrošio.

Najefikasniji u redovima Spartaka bio je Daniels sa 18 poena, sledi Miletić sa 16 i Nikolić sa 12.