Poraz fudbalera Bačke od Hajduka

Ned, 01.09.2024 - 20:17 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Hajduk 0:2 (0:1)

Stadion kraj „Somborske kapije“, gledalaca: oko 150. Sudija: Atila Šipoš (Srbobran), pomoćnici: Nikola Gardašević (Bačka Topola), Milan Boškić (Odžaci). Strelci: Žeželj u 6. i Đurđev u 59. minutu (Hajduk),

Bačka 1901: Sabo, Šafranj, Gnjatović, Ivković, Bašić Palković (46. Delić), Arežina, Manojlović, Malenčić (56. Vakić), Šijačić (56. Milijašević), Nenadović, Đuranović.

Hajduk: Šepić, Žeželj (81. Martonoški), Jančić, Đurđev (74. F. Kovačev), Đustebek (46. N. Kovačev), Stojšić, Lukić, Rašković (81. Glamočanin), Kucurski (61. Čvokić), Purić, Erdei.

Fudbaleri Bačke poraženi su pred svojom publikom u 3. kolu Vojvođanske lige od ekipe Hajduka iz Stapara sa 2:0.

Gosti su poveli već u 6. minutu golom Žeželja iz dobre kontra akcije. Bačka je do kraja poluvremena pokušavala da poravna rezultat, najbolju priliku imao je Gnjatović u 21. minutu, međutim zatresao je samo stativu. U nastavku utakmice domaćini su se opredelili za ofanzivniju igru u želji da što pre dođu do izjednaečnja rezultata. Ređale su se akcije crveno belih i čekao se njihov gol. Međutim, usledila je nova brza kontra akcija gostiju iz Stapara koji su u 59. minutu duplirali vodstvo 0:2. Nastavili su domaćini sa pritiskom imali su šanse, ali nisu uspeli da loptu pošalju u mrežu.