Uspešni nastupi atletičara Spartaka na Prvenstvu Vojvodine

Pon, 10.06.2024 - 23:49 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici održana su dva pojedinačna prvenstva AP Vojvodine u atletici. U subotu, 8. juna, prvenstvo za mlađe pionire i pionirke, dok je u nedelju, 9. juna, organizovano takmičenje za mlađe juniore i juniorke.

Atletičari Spartaka nastupili su na oba takmičenja gde su ostvarili zapažene rezultate. U konkurenciji mlađih pionira Kristian Molnar istrčao je rezultat od 27,07 s u trci na 200 m koji mu je doneo zlatnu medalju. U istoj disciplini, iako srednjeprugaš, Bojan Pećerić zauzeo je 6. mesto sa rezultatom od 30,06 s. U trci na 800 m Andraš Sabo je zauzeo odlično 5. mesto u vremenu od 2:33,85 min.

Tri atletičarke su predstavljale Spartaka u konkurenciji mlađih juniorki. Elena Puškar je osvojila 2. mesto sa odličnim finišom na 800 m. ostvarila je rezultat od 2:21,34 min. Odmah iza nje na treće mesto plasirala se klupska koleginica Dajana Bašić Palković, koja je ovu trku istrčala za 2:28,65 min. Sprinterka Višnja Vilov osvojila je srebrnu medalju u trci na 400 u vremenu od 1:01,03 min. Treneri navedenih atletičara su Zvezdan Kalmar, Bela Evetović i Laslo Ubori.