Karatisti Spartak Enpija na Evropskom prvenstvu

Pon, 15.04.2024 - 21:59 -- dejan.vukovic

U okviru Evropske Šotokan karate do organizacije ujedinjenih nacija Prvenstvo Evrope i Evropski kup za sve uzraste, u katama i borbama, pojedinačno i ekipno održano je u gradu Debrecenu u Mađarskoj.

Ovo Evropsko takmičenje bilo je jedno od najmasovnijih pošto je nastupillo preko 3.000 takmičara iz 20 evropskih država. U sastavu reprezentacije Šotokan karate saveza Srbije nastupilo je i 14 takmičara iz karate kluba Spartak Enpi koji su ostvarili odlične rezultate. Na Evropskom prvenstvu istakli su se Bukilić Milovan sa dve zlatne i jednom bronzanom medaljom, Todorović Tadija sa jednom zlatnom medaljom i ekipa kadeta koja je osvojila bronzanu medalju u sastavu: Bukilić Milovan, Vasić Milica i Kopilović Ema.

Na Evropskom kupu (za takmičar do plavog pojasa) srebrne medalje osvojio je duo kata tim, Mirković Pavle i Josić Uroš i u katama pojedinačno, Matković Mina i Gojkov Maša. Bronzanu medalju osvojila je Vručinić Mila u katama pojedinačno.