Košarkaši Spartaka slavili u u prvoj utakmici četrvtfinala plej ofa Aba 2 Lige

Uto, 09.04.2024 - 23:39 -- dejan.vukovic

Kansai Helios - Spartak Office Shoes 71:84 (19:22, 14:19, 18:20, 20:23)

Spartak Office Shoes: Cerovina 14, Cvetković, Milisavljević 2, Gordić 11 (6 asistencija), Radosavljević, Medarević 9 (5 skokova), Tejić 6 (5 skokova), Lazić 2, Marelja, Sokolović 3, Mozli 10 (7 skokova, 3 blokade), Barna 27 (7 skokova).

Košarkaši Spartak Office shoesa pobedili su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici plej ofa ABA 2 lige ekipu Heliosa u Domžalama sa 84:71 i time stekli lepu zalihu pred revanš utakmicu koja će se odigrati u Subotici za nedelju dana.

Domaćini su poveli na početku utakmice, košem Blomgrena bilo je 12:6 u 5. minutu. Spartak je pojačao igru u odbrani i nakon koševa Barne poravnali su na 15:15. Novim koševima Barne i Mosleya Spartak je došao u vodstvo od 19:15. Početkom druge četrvtine rezultat je bio poravnat 22:22 nakon čega su usledili odlični šutevi za tri poena Subotičana čime su stigli do dvocifrene prednosti, 24:34. Poluvreme je okončano vodstvom Spartaka od 41:33.

Nakon par minuta u trećem periodu Mosley povećava prednost subotičana na 54:36. Uspeli su domaćini do kraja ovog perioda da smanje zaostatak tako da se u poslednju četvrtinu ušlo sa deset poena viška u korist Spartaka, 51:61. Zemljić trojkom smanjuje na 63:70, međutim usledio je brz odgovor preko Tejića i Barne za mirniju završnicu i vodstvo od 12 poena, 64:76. Pokušali su domaći da se vrate u meč, ali Spartak je odličnom igrom kontrolisao igru i rezultat. Na kraju pobeda subotičana od 13 poena garantuje miran revanš i očekivan plasman u polufinale plej ofa.