Sub, 17.02.2024 - 21:37 -- dejan.vukovic

Spartak - Borac 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 27:25)

Spartak: Poljaković, Jungić 8, Tončić, Peić, Lečić, Vulikić 1, Džekson 20, Suvacki, Šebek, Pavlović 7, Kujundžić, Džasper 19, Tumbas, Dulić

Borac Starčevo: Stefanović 2, Ćirović 16, Miletić, Nikolić 15, Madić 6, Nestorović, Fet 9, Luković, Jović, Poznić, gabriel 16, Knežević 5, Ninić, Rajković.

Odbojkaši Spartaka ostvarili su tešku pobedu protiv Borca iz Starčeva pobedivši sa 3:1 po setovima 23:25, 25:19, 25:23, 27:25. Utakmica je bila rezultatski neizvesna sa dugim setovima. Spartak se bolje snašao u odlučujućim trenucima u finišu setova i zasluženo došao do pobede.

Domaćini su greškama dozvolili protivniku da dođe do prednosti od 8:4 uspešnim blokom Stefanovića. Uz raspoloženog Gabriela, gosti iz Starčeva su vodili sa  11:6 i 16:10. Spartak je tražio svoju igru i čini se da su Džekson i Džasper vratili subotičane u ritam. Blokom Džaspera prišli su na 17:19 a  ubrzo su bili i na poen zaostatka, 20:21. Nedostajalo je malo više koncentracije u redovima subotičana do dođu i do preokreta. Džasper as servisom dovodi domaće do 22:23, međutim usledio je poen Nikolića za dve set lopte gostiju. Prvi su spasili domaći da bi Gabriel Francisko iskoristio drugu za vodstvo Borca od 1:0

Nakon izgubljenog seta Spartak je bolje zaigrao u nastavku utakmice. Poenima Pavlovića i Jungića poveli su sa 10:7.  Nastavili su domaći u dobrom ritmu i došli do velikih 17:11. Poenom Dulića za 22:15 naziralo se izjednačenje u meču. Spartak ubrzo osvaja drugi set sa 25:19 poenom Džaspera.

Smenjivale su se ekipe u vodstvo početkom trećeg seta. Poveli su gosti sa 5:3 zatim uzvratili domaći za preokret, 8:6. Borac dolazi do novog poravnanja uspešnim blokom Nikolića, 10:10.  As servisom Jungića, domaći su imali tri poena viška 14:11. Pavlović upisuje poen za 17:14 za mirniju završnicu. Borac poenima Ćirovića i raspoloženog Franciska uspeva da izjednači, 20:20, da bi već u sledećem napadu Nikolić doneo i preokret 20:21. Nakon novog izjednačenja od 22:22, Spartak je nanizao dva poena za 24:22 i dve set lopte. Prvu nisu iskoristili da bi Džekson zabeležio uspešan napad za vodstvo Spartak od 2:1 u meču.

Nakon izjednačenog početka, Borac as servisom Stefanovića dolazi do vodstva od  9:6. Usledio je tajm aut trenera domaćih nakon čega su njegovi odbojkaši uspeli da priđu na samo poen zaostatka, 9:10. Ponovo je Borac bio u naletu, poenima Kneževića, Nikolića i as servisom Franciska imali su četiri poena viška, 11:15. U finiš seta gosti ulaze sa vodstvom od 21:18. Uspeli su domaći da uzvrate i da se vrate u meč. Džekson smanjuje na 20:21 i 22:23. Ćirović donosi set loptu gostima za 22:24. Nisu se predavali Golubovi, nanizali su tri poena i stigli do meč lopte na 25:24. Francisko sprečava prvu meč loptu a ubrzo su subotičani došli i do druge koju koristi Džasper i as servisom donosi pobedu svom timu.