Čet, 08.02.2024 - 16:47 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički Blasters 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 23:25, 15:5)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Balandžić Aleksandra i Zotović Svetlana

Spartak: Yao 9, Korolija J., Jeković 17, Žigić, Korolija D. 12, Elizarova, Džaković 13, Matić 6, Klisura 24, Baić 4, Jaramazović 2, Dimitrić, Ristanović

Radnički Blasters: Ceasar 22, Radmilović 1, Drevinok 26, Tomović 3, Ostojić, Simovski 9, Miščević, Vukmanov, Simić, Lekić 1, Žigić, Baković, Stanojević 11, Radaković.

Odbojkašice Spartaka pobedile su ekipu Radničkog sa 3:2 u utakmici gde su izgubile prvi set, zatim se vratile u ritam osvojivši naredna dva seta. U četrvtom kao da su se uplašile pobede te dozvolile protivnicama da izjednače na 2:2. Ipak, u odlučujućem petom setu bile su dominantne i na kraju upisale novu pobedu. Pojačani Radnički predvodile su Ceasar Tara sa 22 poena i Kimberly Drewniok sa 26 osvojenih poena,

Poenom Matićeve povele su Subotičanke sa 9:6 u prvom setu. Razigrala se i Klisura pa je prednost porasla na 16:11. Uzvratile su gošče, smanjivale razliku i u finišu seta poenom Drevinok preokrenule na 21:20. Nastavile su gošće u visokom ritmu i došle do tri set lopte, 24:21. Prve dve spašavaju domaće, međutim Stanojevičeva postiže poen za Radnički za 25:23 i vodstvo od 1:0 u meču.

Na krilima dobre igre u završnici seta Radnički dolazi do početnog vodstva u drugom setu. Vrlo brzo su odbojkašice Spartaka uhvatile rezultatski priključak a nakon napada Klisure povele sa 10:7. Cesar poravnava na 12:12, a u narednom napadu Radnički opet stiže do prednosti. Imale su gošće prednost od 15:18 da bi u finiš seta ušle sa vodstvom od 4 poena. Nije to obeshrabrilo domaće, Korolija beleži as servis, poen dodaje Džakovićeva pa Spartak ubrzo preokreće rezultat u svoju korist na 23:21. Nisu domaće propustile priliku da osvoje drug i poravnaju rezultat na meču na 1:1.

Pokazale su domaće svoj kvalitet u trećem setu. Poveo je Radnički sa 5:3, kada su subotičanke nanizale seriju od 8:1 ze veliki rezultatski preokret. Blokom Jekovićeve bilo je 17:13. Igrale su domaće sigurno u polju i uz pomoć odličnih servisa kontrolisali rezultat. Spartak set okončavaju blokom Baićeve za 25:16 i vodstvo od 2:1. U četrvtom setu Spartak je kontrolisao igru sve do same završnice. Vodile su subotičanke sa 11:7 a zatim su imale i sedam poena viška, 16:9. Umesto da set mirno privedu kraju dozvolile su protivnicama da se vrate u igru. Postiže Radnički seriju poena za minimalan rezultatski zaostatak od 20:19. Ubrzo dolazi i do izjednačenja, 23:23. Snalažljiva Drevinok beleži dva vezana poena i uvodi meč u peti set.

Odlučujući pet set u potpunosti je pripao Spartaku. Poenom Korolije povele su domaće sa 3:0. Nisu dozvolile da se gošće primaknu, nastavile su u odličnom ritmu i stigle do velikih 8:1 na promeni strana. Ni posle pauze nije bilo razlike u odnosu snaga na terenu. Spartak dolazi do 13:1 i već tada se znalo da veći deo plena ostaje u Subotici.