Atletičarke AKŽ Spartak postigle odlične rezutate na Prvenstvu Srbije

Sre, 24.01.2024 - 09:00 -- nikola.tumbas

Dana 20. i 21.01.2024. godine u atletskoj dvorani u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za atletičare i atletičarke do 18 godina, na kome je AKŽ "Spartak" imao malu, ali odabranu ekipu od tri atletičarke koje su ostvarile odlične rezultate.
Sjajan nastup u disciplini 800 m imala je Elena Puškar koja je osvojila 2. mesto, srebrnu medalju, u vremenu značajno poboljšanog ličnog rekorda na 2:22,96 min. U izuzetno borbenoj trci sa jakom protivnicom iz Niša Elena je ostvarila pobedu na samoj liniji cilja.
Dajana Bašić Palković, iako mlađa i još uvek pionirka, istrčala je deonicu od 800 m odlično, ali je nažalost trčala u drugoj grupi, u kojoj se borila sa sobom i protivnicom iz Zrenjanina do samog kraja, i osvojila 4. mesto u velikoj borbi u vremenu 2:25,79 min.
Višnja Vilov, sprinterka "Spartaka", u subotu, prvog dana takmičenja, u jakoj konkurenciji, ostvarila je sjajno 7. mesto na 400 m. Višnja je ovu trku istrčala za 1:01,57 min.
Drugog dana takmičenja, Višnja je trčala odlično na 200 m i zauzela 12. mesto u vremenu 27,33 s.
Treneri navedenih atletičarki su Zvezdan Kalmar i Bela Evetović.