Deset medalja plivača Spartaka na Prvenstvu Srbije na malim bazenima

Uto, 21.11.2023 - 21:04 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda, od 17. do 19. novembra, u Novom Sadu je, u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano Prvenstvo Srbije u plivanju na malim bazenima za juniore i u apsolutnoj kategoriji.

Ekipa Spartaka, sastavljena uglavnom od juniora nastupila je sa ukupno 14 takmičara koji su osvojili 10 medalja od kojih jednu srebrnu i devet bronzanih. Ekipu je predvodio trener juniorske i seniorske selekcije, Race Bojan.

Srebrnu medalju osvojio je Boršoš Boris na 400 kraul a pored toga osvojio je i dve bronzane na 100 i 200 kraul, Romić Vanja osvojila je tri bronzane medalje (100 kraul, 50 i 100 prsno), Farkaš David jedna bronzana medalja (100 prsno), Ujvari Leon dve bronzane (100 i 200 mešovito) i Kostić Maša jednu bronzanu (1500 kraul)