Četiri medalje atletičara Spartaka na Prvenstvu Vojvodine

Čet, 29.06.2023 - 22:02 -- dejan.vukovic

Atletičari Spartaka osvojili su četiri medalje na Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Vojvodine za starije juniore koji je održan u Sremskoj Mitrovici proteklog vikenda.

Minja Kopunović je u trci na 400 m postala šampionka Vojvodine za starije juniorke sa rezultatom od 59,27 s. Minja je učestvovala i u kvalifikacionoj trci na 100 m, gde je bila treća sa rezultatom od 12,60 s, što predstavlja njen najbolji rezultat u ovoj disciplini, i time se plasirala u finale. Međutim, zbog satnice samog takmičenja i prioriteta trke na 400 m, trku na 100 m nije završila.

Višnja Vilov je u disciplini 400 m zauzela 3. mesto sa vremenom 1:00,97. Time su se an pobedničkom postolju u ovoj disciplini našle dve takmičarke Spartaka. U muškoj konkurenciji u trci na 100 m Marko Vojnić Hajduk osvojio je bronzanu medalju sa rezultatom od 11,69 s, dok je u disciplini 400 m bio šestoplasirani sa rezultatom od 54,64 s. Četrvtu medalju za Spartak osvojio je Boris Barši koji je trku na 800 m istrčao u vremenu 2:32,19 i time osvojio 3. mesto.

Takmičare na ovom takmičenju predvodili su treneri Bela Evetović i Jožef Kereši. Naredno takmičenje koje očekuje atletičare Spartaka je Prvenstvo Srbije za starije juniore koje će se predstojećeg vikenda održati u Novom Pazaru.