Pobeda Bačke nad Vrbasom

Ned, 21.05.2023 - 00:06 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Vrbas 3:1 (0:0)

Subotica, stadion kraj „Somborske kapije“, gledalaca: oko 100. Sudija: Jovan Desnica (Apatin), Strelci: 1:0 Malenčić  (50. min), 1:1 Pantelić (75. ag), 2:1 Vojnić (81. - penal), 3:1 Vojnić (84. min)

Bačka 1901: Jakovčević, Pantelić  (78. Ivković), Kilibarda, Kiš, Mezei, Milijašević, Šijačić, Milošević (46. Vojnić), Malenčić, Pelhe (46. Temunović), Anđić.

OFK Vrbas: Damjanović, Radojković, Đurković, Kovačević  (59. Drakulović), Vorgučin, Klisarić, Živkucin, Šafranj, Bičkei, Krainović, Kaluđerović.

Fudbaleri Bačke savladali su Vrbas sa 3:1 u utakmici 27. kola Vojvođanske lige grupa sever. Interesantno je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu igralo se otvoreno, obe ekipe su napravile po nekoliko akcija, ali nije bilo onih pravih iz kojih bi napadači postigli gol. Bačka je do vodećeg gola stigla početkom drugog poluvremena u 50. minutu. Akciju je pokrenuo Dario Vojnić, povratnik posle povrede, zatim je nastavio Mezei, da bi lopta došla do Temonuvića a zatim do Malenčića koji glavom donosi prednost od 1:0.  Gosti su do izjednačenja stigli neočekivano u 75. minutu nakon greške Pantelića koji se nije dobro sporazumeo sa svojim golmanom te je lopta završila u mreži za 1:1. Vrlo brzo su domaćini stigli do novog vodstva. Uleteo je Anđić u šesnaesterac protivnika u 81. minutu, gde je zaustavljen od strane Radojkovića. Sudija je bio primoran da dosudi najstrožu kaznu koju je uspešno realizovao Vojnić za 2:1. Tri minuta kasnije Vojnić se ponovo upisao u listu strelaca, nakon što je brzu kontra akciju domaćina spretno završio za konačnih 3:1.