Odličan nastup atletičara Spartaka na Prvenstvu Srbije

Pet, 24.02.2023 - 14:21 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda, 18. i 19. februara u Beogradu je održano dvoransko seniorsko Prvenstvo Srbije u atletici na kojem su uspešno učestvovali i takmičari Atletskog kluba Spartak

Darijo Bašić Palković nastupio je u dve discipline. U subotu je istrčao izvanrednu trku u vremenu 49,15 s, popravivši lični rekord gotovo za sekundu i zauzeo 5. mesto. Narednog dana nastupio je na 800 m i u konkurenciji sa trenutno najjačim trkačem na srednje pruge, pet godina starijim Elzanom Bibićem, osvojio je 2. mesto i srebrnu medalju sa rezultatom 1:54,31. U trci na 3.000 m. za AK Spartak nastupio je i Maksim Puškar, koji je u jakoj trci osvojio 3. mesto u vremenu 8:33,63, čime je pokazao da se nalazi na pravom putu izlaska iz povrede.

Sofija Dobrički, zbog postojeće povrede, nakon istrčane polovine trke na 400 m morala je od iste da odustane. Treneri atletičara Spartaka na ovom takmičenju bili su Zvezdan Kalmar i Jožef Kereši.