Ned, 29.01.2023 - 12:56 -- dejan.vukovic

Mladi Radnik - Spartak 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 18:25, 13:15)

Mladi Radnik: Čubrilo 9, Kljajić, Ilić, Ubiparip 1, Sinđelić 11, Eremić, Tupči 20, Peković, Stević 10, Perić, Ilić, Kisić 5, Bjelica 17.

Spartak: Milović, Mašulović 15, Jungić 3, Tomčić, Peić, Lečić, Vulikić 1, Suvacki 1, Khan 25, Dulić 5, Pavlović 7, Omar 14. Tumbas.

Odbojkaši Spartaka slavili su u Požarevcu savladavši ekipu Mladog radnika posle pet uzbudljivih setova. Bio je ovo revanš subotičana za poraz u Subotici identičnim rezultatom u prvom delu sezone.

Početak prvog seta protekao je u rezultatskoj klackalici sve do 8:8, kada je Mladi radnik blokovima Tupčija i Stevića napravio seriju od 4:0 za vodstvo od 12:8. Nastavili su domači da nižu poene, sigurni su bili Tupči i Bjelica za vodstvo od 16:9. Khan i Suvacki prekidaju seriju domaćina za rezultatski priključak, 18:15. Međutim nisu mogli i do preokreta jer su odbojkaši Mlador radnika kontrolisali rezultat. Čubrilo donosi set loptu a nakon servis greške Pavlovića domaćini su imali prednost od 1:0.

Spartak je zaigrao znatno bolje u drugom setu. Razigrao se Khana koji je zadavao velike probleme protivniku. nakon njegovog as servisa subotičani su poveli sa 7:3. Odgovorili su domaćini i nakon serije poena stigli do poravnanja, 12:12. Spartak je preko Pavlovića i Khana ponovo došao do vodstva od 16:13. Tada je došlo do opuštanja u redovima subotičana što su iskoristili domaćini, preokrenuli rezultat i nakon poena Sinđelića imali prednost od 21:18. Set je tada ušao u veoma uzbudljivu završnicu. Subotičani su ulaskom Mašulovića poremetili igru protivnika. Upravo njegovim poenima i te uz pomoć Khana i bloka Pavlovića Spartak je napravio seriju od 6:1 i osvojio drugi set.

Spartak je bolje ušao u treći set, poveli su sa 3:0, međutim ubrzo je Mladi radnik preokrenuo na 10:7. Igralo se poen za poen pa je Mladi radnik održavao stečenu prednost do završnice seta kada su usledila nova uzbuđenja. Mađulović i Pavlović donose Spartak na korak do poravnanja, 20:19. Poenom Khana i greškom Tupčija rezultat je bio izjednačen 22:22. U finišu meča domačini su bili bolji, te poenom Bjelice poveli sa 2:1 u setovima.

Iako su imali rezultatski deficit, subotičani se nisu predavali. Iskoristili su greške domačini te poveli sa 11:7 u četrvtom setu. Poenom Vulikića i novom greškom domaćina prednost je porasla na 6 poena, 14:8. As servisima iskusnog Kisića došlo je poravnanja rezultata, 14:14. Spartak je i ovaj put pokazao psihološku stabilnost, napravili su seriju poena i stigli do vodstva od 22:15. Nisu domaćini imali rešenje za igru Spartaka pa je meč ušao u odlučujući peti set.

Peti set je bio najuzbudljiviji, uz vrhusnku odbojku oba rivala. Poveli su domaćini sa 7:5, da bi Spartak odgovorio i nakon poravnanja 7:7 stigao do dva poena prednosti, as servisom Omara, 9:7. Imali su subotičani vodstvo od 13:11, nakon čega su Požarevljani poravnali na 13:13. Khan je osvojio naredna dva poena  i doneo važnu pobedu Spartaku.