Стипендију Града намењену ученицима првих разреда трогодишњих образовних профила, у овој школској години добило је тридесеторо ђака, који се школују у Техничкој школи „Иван Сарић“ и Политехничкој школи. Стипендије у износу од 3.000 динара ће ученицима бити исплаћене у наредних десет месеци, а за ову намену је из градског буџета издвојено 900.000 динара. На свечаности у Градској кући, уприличеној поводом доделе уговора стипендистима, секретар Секретаријата за друштвене делатности Јасмина Стевановић је, поздрављајући ученике, њихове родитеље, наставнике и директоре школа у име градоначелника Стевана Бакића и у своје лично име, изјавила како суботичка локална самоуправа од 2016.године стипендирањем дефицитарних занимања жели да буде важна карика у привредном ланцу, помогне школама, родитељима и деци, али и привреди у образовању кадрова који су потребни како Суботици, тако и држави Србији.
Она је подсетила и на подршку школама у дуалном образовању, напомињући да је Суботица можда једини град који ће имати два тренинг центра за дуално образовање.
Навела ја да су оператери за израду намештаја и основне грађевинске радове, руковаоци грађевинском механизацијом и возачи, декоратери зидних површина, бравари и заваривачи, само нека од занимања ђака који први пут уписују ова “златна” занимања , а поред сигурног посла након стицања дипломе, деца током школовања могу да рачунају и на градске стипендије.
„Желимо да им ово буде додатни мотив али и помоћ у школовању, и њима и родитељима, и подстакне их да у рукама имају посао који је све плаћенији. Завршена трогодишња средња школа не значи нужно да те након тога чека слабо плаћен посао. У нашој земљи постоји потреба за таквим профилима, па ако се труде и вредно раде, овај посао може им донети и добру зараду”, нагласила је Јасмина Стевановић.
На подршку Града могу да рачунају и млади Суботичани кроз средства из буџета опредељена за младе таленте, у износу од 2,5 милиона динара, али и студенти за чије стипендирање Град издваја 10,4 милиона на годишњем нивоу.
„Самим тим што већ поседујете диплому за једно занимање је и сигурнија и извеснија будућност у пословном смислу, зато што може врло брзо да се запослите и почнете да зарађујете. А ако у било ком тренутку у будућности желите да настави школовање, то може да учините кроз похађање програма доквалификације, а затим и уписивањем жељене више школе или факултета” поручила је Јасмина Стевановић.