Odbojkaši Spartaka izborili plasman u polufinale plej ofa

Uto, 15.03.2022 - 10:48 -- dejan.vukovic

Spartak - Radnički doo 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Radovanović Zoran i Rogić Dejan

Spartak: Milović, Marković, Jungić 10, Tomčić, Peić, Lečić 8, Vulikić 1, Nestorović, Khan 13, Dulić, Kone, Pavlović 11, Žugić 6, Tumbas.

Radnički doo: Antić, Ivanković 1, Vidović, Pantović, Vukmirović 1, Koprivica 1, Milutinović 2, Ricardo 2, Matić 8, Radević 4, Majstorović, Kovač 15, Toukhten 6

Odbojkaši Spartaka obezbedili su plasman u polufinale plej-ofa odbojkaške Superlige Srbije pošto su u drugoj utakmici četrvtfinala pobedili Radnički iz Kragujevca sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 25:19.

Odlično su otvorili meč subotičani, poveli sa 4:1 i 11:8 poenom Khana. Radnički je dobrim blokom Radevića uspeo da se primakne na samo poen zaostatka, 11:10, međutim usledila je nova serija domaćih za prednost od 16:12 as sevisom Žugića. Uspeli su kragujevčani još jednom da smanje zaostatak i priđu na 20:19, ali je Spartak i tada žestoko odgovorio nanizao tri poena i stiago do 23:19. Lečić blokom realizuje prvu set loptu za vostvo svoje ekipe od 1:0.

Nastavio je Spartak sa sigurnom igrom i u drugom setu. Nakon početnog vodstva Radničkog od 2:0, vrlo brzo su preokrenuli rezultat u svoju korist te poenom Jungvića imali tri poena viška, 9:6. Uspeli su gosti par puta da se primaknu na samo poen zaostatka, 11:10, 14:13 i 16:15, ali raspoloženi igrači Spartaka im nisu dozvolili da im ugroze vodstvo. Uspešnim napadima Khana i Pavlovića poveli su sa 20:17 u finišu drugog seta. Khan sa dva uzastopna odlična napada donosi Spartaku prednost od 2:0 u setovima.

Nisu imali odbojkaši Radničkog rešenje za igru subotičana, koji su od početka kontrolisali treći set. Sa dva poena Žugića prednost je bila 10:2 u korist domaćina. Nisu subotičani dozvolili iznenađenje, uspešnim napadom Pavlovića bilo je 21:9. Visoko vodstvo je dovelo do malog opuštanja što su gosti iskoristili te prišli na 22:17. Spartak se vratio u ritam, došao do pet meč lopti a već prvu je iskoristio Pavlović za pobedu od 3:0 i plasman u polufinale.