Održan treći po redu Memorijal Luka Andrašić

Ned, 17.10.2021 - 18:09 -- dejan.vukovic

U Subotije je održan treći po redu Memorijalni turnir u stonom tenisu "Luka Andrašić" u saradnji Stonoteniskog saveza za osobe sa invaliditetom, Stonoteniskog kluba Spin, Stonoteniskog kluba Spartak Infostud i porodice pokojnog Luke Andrašića.

Memorijalni turnir čuva sećanje na talentovanog stonotenisera Spartaka, Spina i reprezentativca Srbije koji nas je prerano napustio, a tek je bio  nagovestio kakav sportski kapacitet ima. Tokom celodnevnog takmičenja u subotu 16. oktobra odigran je veliki broj mečeva.

U kategoriji žene, kolica 1-5 prvo mesto je zauzela Borislava Perić Ranković koja je u finalu sa 3:2 (12:10, 9:11, 3:11, 11:5, 12:10) savladala Nadu Matić, dok su treće mesto osvojile Sanja Mijatović i Kristina Arančić. Kod muškaraca, u istoj kategoriji, iznenađenja takođe nije bilo, pobednik Memorijala bio je Mitar Palikuća koji je u finalu sa 3:0 (11:3, 11:7, 11:5) savladao Mladena Ćirića, dok su treće mesto osvojili Nemanja Ćurić i Aleksandar Jevremović. Pobednik u kategoriji muškarci stojeći 8-10 bio je Aleksej Radukić. On je u finalu sa 3:0 (11:3, 11:4, 11:7) savladao Bojana Jovanovića, dok su treće mesto ovojili Nebojša Kitić i Dragan Bunčić. Pobedu u kategoriji muškarci stojeći 6-7, u kojoj je igrao i Luka Andrašić, odneo je Mihajlo Radovanović. U finalu je sa 3:0 (11:8, 16:14, 11:2) savladao Ivana Bogdanovića, dok su treće mesto osvojili Mitar Đokić i Milan Antić.