Vojvodina slavila u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa

Čet, 24.12.2020 - 00:36 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 0:3 (20:25, 12:25, 16:25)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Gradisnki Goran i Cvetković Vladimir

Spartak: Milović, Marković, Jungić, Tomčić, Peić, Seizović 11, Nestorović 5, Nikolić, Ricardo 5, Dulić 2, Tumbas, Pavlović 4

Vojvodina: Simić 3, Brborić, Čubrilo, Bajandić, Kovačević 9, Negić, Masulović 7, Bošnjak, Buša 2, Blagojević 12, Prišić, Todorović, Rudić 2, Perić 14.

Odbojkaši Vojvodine slavili su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije maksimalnim rezultatom i time stekli veliku prednost za plasman u polufinale. Subotičani su u ovaj susret ušli znatno oslabljeni, pošto je trener domaćih imao velikih problema da sastavi tim. U prvoj postavi se nisu našli satndardni igrači Jungić, Nikolić i Tumbas a mesto korektora morao je da zauzme Ricardo, kome to inače nije pozicija.

Uprkos kadrovskim problemima, Spartak se odlično suprostavio favorizovanoj ekipi Vojvodine u prvom setu. Ricardo se snašao u novoj ulozi te je Spartak poveo sa 12:9. Gosti su zaigrali bolje, posebno na servisu pa su ubrzo preokrenuli rezultat. Poenima Perića zatim i Buše dolaze do tri poena viška 17:20. Iskusni gosti nisu ispuštali prednost i set priveli kraju sa 20:25

Domaći su poveli i početkom drugog seta sa 3:1. Vojvodina uspešnim blokom poravnava, da bi nakon toga došli do prednosti od 3 poena 9:6. Ubrzo su gosti stigli do velikih 19:10, da bi set okončali sa ubedljivih 25:12.

Početkom odlučujućeg seta, Vojvodina dolazi do 4:0, uzvratili su domaći te poenom Pavlovića prišli na samo poen zaostatka 5:6. Masulović donosi prednost noviosađanima od 12:9 na tehničkom tajma autu. Nisu uspeli domaći da se primaknu kvalitetnom rivalu te je meč okončan maksimalnom pobedom Vojvodine od 3:0.

Revanša četvrtfinala Kupa izmešu ova dva rivala igra se sledeće srede. 30. decembra u Novom Sadu sa početkom od 18:00 časova.