A szobákat ugyan kisebb hőfokon fűtik, azonban lakója nincs. A volt téglagyár épületében sincsenek bevándorlók.
Egy, a befogadó központ környékén élő termelő szerint, a nyári időszakban éjszakánként akár több százan is végigvonultak a földjein, és letaposták a terméseket. Néha még az udvarába is bementek. Mint mondja, most a befogadó központ elkészülése után, és a migránsok megváltozott útvonala miatt, már nem látni bevándorlókat a területen. “Véleményem az, hogy ezek az emberek, ha jól tudom, 100-200 ember fognak itt elhelyezni, az is jó, de gondolom, hogy nem lesz velük probléma, mert másként van most már megszervezve, és nem hiszem, hogy lesznek olyan károk, meg problémák, amik voltak elejében, mert máshogy állunk a vezetősséggel, ahogy látom.”
A szabadkai befogadóközpont üres, egyetlen migráns sem tartózkodik benne. Az illetékesek azt mondják, hogy a befogadóközpontban hozzávetőlegesen 150 ember fér el. Eddig még nincs jele annak, hogy bárkit is itt szállásolnának el. Milimir Vuajdinović, a szabadkai Városi Tanács szociális ügyekkel megbízott tagja: “Ahogy látja, mi helyi szinten követjük azt a munkát, amelyet a kormány belgrádi munkacsapata végez. Szerbia és Szabadka is felkészült arra, hogy befogadja a téli időszakban azokat, akiknek segítségre van szükségük. Hangsúlyozom, hogy eddig sem használtuk kényszerítő erőt, és ezen túl sem fogunk. Az, hogy beköltöztetünk-e valakit, nem csak rajtunk áll, természetesen. Senkit sem költöztetünk be akarata ellenére sehova sem. Eddig nincs még semmi jele annak, hogy bárkit is idehoznánk Sidről.”
A szabadkai egykori téglagyárban gyermekkönyvek, játékok, cipők és eldobált holmik hevernek a földön. Még annak a nyoma is látszik, hogy hol melegedtek a migránsok, erről néhány elszenesedett fadarab árulkodik.
A volt téglagyár épülete üres, arra, hogy a nyáron több száz migráns húzódott meg az elhagyatott falak között, csak az eldobált ruhák és a rengeteg szemét emlékeztet.