Műhelymunkákat tartottak a szabadkai Egészségügyi Középiskolában. A rendezvény célja az volt, hogy fejlesszék a magyar és szerb diákok egészségügyi szakszavakkal kapcsolatos ismereteit egymás nyelvén.
A programot egy éve kezdték el a kétnyelvű, szerb és magyar, cd-k készítésével. Azóta több mint kétszáz diákot oktatnak ennek segítségével a magyar illetve szerb szakszavakra. A program során olyan egészségügyi kifejezéseket tanítottak meg a diákokkal, amelyeket a kórházakban mindennap használnak a páciensek, az orvosok és az ápolók. Ez a gyűjtemény összesen 200 szakszóból és mondatból áll. Kricskovity Teodóra tanár: „A projekt első részében az általános szavakra tettük a hangsúlyt, tehát arra, ami tényleg fontos a kommunikációban. Tehát tulajdonképpen az, hogy megértsék a páciensek amit mondanak nekik, hogy ne vesszenek el a kórházban.”
A tanulók úgy gondolják, fontos lesz a jövőben a munkavállalás szempontjából, vagyis előnyt jelent, hogy két nyelven tudnak majd beszélni a doktorokkal és páciensekkel egyaránt. Neisz Nina tanuló: „A probléma az, hogy az emberek nem beszélik a magyar nyelvet vagy a szerbet és nagyon nehéz a kommunikáció a pácienssel. Ez egy jó csoport lett, a kommunikációt tanultuk magyar és szerb nyelven.”
A projekt a műhelymunkákkal zárult. A gyűjteményt a közeljövőben szeretné a szabadkai iskola eljuttatni a többi vajdasági egészségügyi középiskolának is.