Izborni zakon je prema strankama nacionalnih manjina, za čiju registraciju po zakonu treba 1.000 članova, diskriminatorski u odredbi da stranke manjina moraju imati 10.000 sudski overenih potpisa za listu, kao i stranke za ciju registraciju treba 10.000 članova. Savez bačkih Bunjevaca ne prihvata da bude na bilo čijoj listi samo kao „ukrasno pero na šeširu“, u potrebi da se takvi uslovi ispune.
Mi imamo jasno utvrđene političke ciljeve, koji se ogledaju u očuvanju nacionalnog identiteta, zaštiti i razvoju kulturno istorijskog nasleđa i zakonom utvrđenih prava bunjevačke nacionalne zajednice u Republici Srbiji. S obzirom da ne postoje uslovi za samostalan nastup na republičkim izborima, a da prisustvo na bilo čijoj listi ne omogućuje realizaciju ciljeva koje smo postavili, doneli smo odluku da na izborima ne učestvujemo sa svojim kandidatima. Savez bačkih Bunjevaca pri tom ostaje dosledan da u ostvarivanju svojih političkih ciljeva i ubuduće sarađuje sa državotvornim strankama u Republici Srbiji, koje podržavaju nacionalni identitet i autohtonost bunjevačke nacionalne zajednice, pre svega sa Srpskom Naprednom Strankom, Srpskim Pokretom Obnove i Socijalističkom Partijom Srbije.
Na predstojećim izborima, Savez bačkih Bunjevaca podržaće onu listu, čiji predlagač je stranka koja podržava autohtonost Bunjevaca i koja, kao svoj program, utvrdi zaštitu manjinskih prava, evropske integracije, i stvaranje takvog društvenog okruženja u kojem će svi građani Srbije imati budućnost i perspektivu normalnog življenja.
Subotica 06. 02. 2014. Mirko Bajić, predsednik SBB