Radio Subotica je stvorena kao javni servis građana i kroz privatizaciju bi se dovelo u pitanje funkcionisanje tog servisa, a to nije u interesu građana, rekao je danas prilikom posete Radio Subotici pokrajinski sekretar za kulturu i informisanje Slaviša Grujić.
- Mi prihvatamo da je došlo vreme za privatizaciju medija, ali se isto tako moraju uvažiti specifičnosti Vojvodine, da Radio Subotica emituje program na nekoliko jezika. Ko bi privatnika naterao da radi to što Radio Subotica sada radi kao javni informativni servis građana - rekao je Grujić.
Predsednica Skupštine grada Subotice Marija Kern Šolja podržala je stav pokrajinskog sekretara posebno napominjući bitnost uvažavanja spefičnosti višenacionalne sredine. - Želimo da Radio Subotica ostane u vlasništvu grada i da je razvijamo, - rekla je Kern Šolja. Gostujući danas u najstarijem elektronskom mediju u gradu, gradonačelnik Subotice Modest Dulić izjavio je da bi Radio Suboticu trebalo izuzeti iz privatizacije s obzirom na njen veliki značaj za informisanje građana u multietničkoj sredini.
- Grad Subotica će i dalje pružati finansijsku podršku funkcionisanju Radio Subotice sa željom da lokalna samoprava ostane njen osnivač i nadalje, jer smatramo da je Radio Subotica važan lokalni javni informativni servis građana, rekao je gradonačelnik Subotice.
Radio Subotica je danas proslavila 44. rođendan. Posluje kao javno preduzeće čiji je osnivač Skuština grada Subotice. Emituje programe na srpskom, hrvatskom, mađarskom, nemačkom i bunjevačkom jeziku sa 47 zaposlenih. Proces privatizacije ove medijske kuće obustavljen je do daljnjeg zaključkom Vlade Srbije iz decembra 2007. godine jer emituje programe na jezicima nacionalnih manjina.